30.04.2015. 06:58

, LSM.LV - Sports

Vikštrēms bija pārliecināts, ka mājās izlasei ir jāuzvar un treneris nešaubījās par visu spēlētāju maksimālu motivāciju. Viņam gan bijis grūti sagatavot komandu taktiski spēlei aizsardzībā pret ļoti spēcīgu pretinieku, taču Latvijas izlase visas 60 minūtes nospēlēja ļoti disciplinēti.

Treneris rēķinās, ka atbildes spēlē Slovākijā īpaši smags pārbaudījums gaidīs pirmajā puslaikā. Vikštrēms vēlas atturēties no lieliem solījumiem, taču teica, ka komanda uz Slovākiju brauc uzvarēt.

Abas komandas Slovākijā tiksies jau sestdien. Mājās gūtā uzvara Latvijas vīriešu handbola izlasei deva labas izredzes uz trešo vietu četru komandu grupā, kas saglabā nelielas izredzes kvalificēties finālturnīram.

Jau vēstīts, ka uzbrukumā uzvarētājiem līderis ar astoņu vārtu guvumu bija Dainis Krištopāns, kurš iepriekš karjerā vairākas sezonas spēlēja Slovākijas čempionātā Prešovas komandā. Sešus vārtu guvumus Latvijas izlasei grupā pirmajā uzvarētajā spēlē sarūpēja Ģirts Lilienfelds, bet pa trim reizēm precīzi bija Austris Tuminskis un Jānis Pavlovičs.

Vikštrēma vadītā komanda pērnā gada beigās pirmajās divās spēlēs zaudēja viesos Zviedrijai  (23:33) un mājās Slovēnijai (28:39). Pēc pirmajām neveiksmēm Vikštrēms atzina, ka zviedri un slovēņi ir grupas favorīti, tāpēc divas spēles pret Slovākiju ir izšķirošas cīņā par trešo vietu grupā.

Pēdējās divas spēles četru komandu grupā Latvijas handbolisti aizvadīs jūnijā mājās pret Zviedriju un viesos pret Slovēniju. Pa divām labākajām septiņu kvalifikācijas grupu komandām iekļūs finālturnīrā, kurp varēs doties arī viena veiksmīgākā trešo vietu ieguvusī valstsvienība. Vieta  finālturnīrā jau ir nodrošināta rīkotājvalstij Polijai.