08.06.2016. 20:46
Latvijas handbola izlase, kura gatavojas pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra «play-off» kārtas diviem mačiem ar Baltkrieviju, trešdien Vidzemes Olimpiskajā centrā, Valmierā, otrajā pārbaudes spēlē divu dienu laikā pārliecinoši ar 21:34 (10:16) zaudēja Norvēģijas otrajai izlasei.

Abu komandu pirmā spēle otrdien turpat Valmierā noslēdzās neizšķirti 27:27 (12:13), kad Uģa Vikštrema trenētā Latvijas izlase pēdējo 12 minūšu laikā atspēlēja piecu vārtu deficītu.

Salīdzinājumā ar pirmo spēli, trešdien Latvijas izlasei bija papildinājums, jo komandai pievienojās Ģirts Lilienfelds, kurš tāpat kā Dainis Krištopāns guva trīs vārtus, abiem kļūstot par rezultatīvākajiem mājinieku rindās.

Cīņas sākumā nedaudz veiksmīgāki bija viesi, taču Latvija drīz vien pēc Ingara Dudes metiena spēja izvirzīties vadībā ar 5:4. Diemžēl pirmā puslaika otro pusi krietni labāk aizvadīja Norvēģijas handbolisti, kuri labi darbojās aizsardzībā, pēdējo desmit minūšu laikā Latvijai ļaujot iemest tikai vienus vārtus. Pēc puslaika laukuma saimnieki atradās iedzinējos ar 10:16.

Otrā puslaika sākumā Norvēģija ar trim vārtiem pēc kārtas panāca jau deviņu vārtu pārsvaru un arī turpinājumā bija labāki, beigās svinot pārliecinošu uzvaru.

Latvijas izlase gatavošanos mačiem ar Baltkrieviju sestdien sāka Rīgā, bet pēc tam pārcēlās uz Valmieru.

Zīmīgi, ka Baltkrievijas izlase tikmēr paralēli viesos aizvadīja divus mačus ar Norvēģijas pirmo sastāvu, abās cīņās zaudējot. Pirmajā mačā baltkrievi šī gada Eiropas čempionāta ceturtajai spēcīgākajai vienībai piekāpās ar 33:36, bet otrdien zaudēja ar 26:33.

«Play-off» kārtas mačos Latvija 12.jūnijā izbraukumā Minskā un 15.jūnijā savā laukumā Valmierā sacentīsies ar Baltkrieviju. Komanda, kas uzvarēs divu spēļu summā, kvalificēsies pasaules čempionāta finālturnīram, kas būtu nebijis sasniegums Latvijas handbola vēsturē.

Jau ziņots, ka pasaules čempionāta kvalifikācijas grupu turnīrā Latvijas handbolisti ieņēma pirmo vietu, sešās spēlēs izcīnot piecus panākumus un vienreiz cīnoties neizšķirti.

Latvija līdz šim nav startējusi ne Eiropas, ne pasaules čempionātu finālturnīros. Tiesa, Latvijas izlase reizi jau spēlējusi pasaules čempionāta kvalifikācijas «play-off» kārtā, kad 2004.gadā divu spēļu summā ar 47:70 (23:36, 24:34) kapitulēja cīņā ar nākamo pasaules čempioni Spāniju. Vēl reizi Latvijas handbolisti startējuši Eiropas čempionāta kvalifikācijas «play-off» - 2007.gadā divu spēļu summā ar 56:64 (30:31, 26:33) tika atzīts Čehijas pārākums. Pēc 2008.gada Eiropas čempionāta tika mainīta kvalificēšanās sistēma, un «play-off» vairs nenotiek.

Baltkrievijas izlase pa trim reizēm startējusi Eiropas un pasaules čempionātos, labākos rezultātus sasniedzot 1994. un 1995.gadā, kad bija attiecīgi astotā Eiropā un devītā pasaulē.

Pērn pasaules čempionātā Baltkrievija nekvalificējās izslēgšanas turnīram, finišējot 18.vietā 24 komandu konkurencē. Savukārt šogad Eiropas čempionātā tā guva desmito vietu.