12.06.2016. 18:47
Latvijas vīriešu rokasbumbas izlase svētdien Minskā esošajā sporta kompleksā "Uruchye" pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra play off kārtas spēlē ar rezultātu 24:26 piekāpās Baltkrievijas izlasei. Atbildes spēle 15. jūnijā Valmierā, spēles tiešraide Sportacentrs.com TV kanālā.

Uz Minsku Latvijas izlase bija devusies 17 spēlētāju sastāvā, bet tā kā spēlei var pieteikt 16, Latvijas izlases treneri lēma, ka malā šoreiz būs jāpaliek līnijas spēlētājam Eināram Kiršteinam. Vārtu drošība tika uzticēta Helmutam Tihanovam, bet sākumsastāvā laukumā devās arī Dainis Krištopāns, Ģirts Lilienfelds, Austris Tuminskis, Jānis Pavlovičs, Ingars Dude un debitants Rihards Leja. Spēles favorīti neapšaubāmi bija vairāku pasaules un Eiropas čempionātu dalībnieki baltkrievi, taču latvieši bija apņēmības pilni darīt visu, kas viņu spēkos, lai sasniegtu pēc iespējas labāku rezultātu. Jāpiebilst, ka uz Minsku bija devušies arī ap simts līdzjutēju

Pirmā uzbrukuma tiesības piederēja baltkrieviem, kas savu iespēju izmantoja, nopelnot tiesības izpildīt septiņu metru soda metienu, ko realizēja Sergejs Rutenko. Tiesa, jau nākamajā uzbrukumā latvieši pārliecinoši atbildēja, iespēlējot līnijā Ingaram Dudem, kurš bija nekļūdīgs – 1:1. Tam sekoja pāris neveiksmīgas epizodes Latvijas izpildījumā, kas radīja triju vārtu deficītu (2:5), taču tad vairākkārt vārtos labi nospēlēja Helmuts Tihanovs, bet uzbrukumā vārtus guva Dainis Krištopāns un Dude, pievelkot līdz minimumam – 4:5. Turpinājumā baltkrievu pārsvars svārstījās no 1-3 vārtiem un 20.minūtē pie rezultāta 7:10 Uģis Vikštrems pieprasīja pirmo minūtes pārtraukumu. Puslaika beigu daļā Latvijai izdevās vēl vairākkārt pietuvoties līdz minimumam, bet priekšpēdējā minūtē Dude līdzsvaroja rezultātu – 13:13. Līdz ar puslaika beigu sirēnu Jānis Pavlovičs ātrajā uzbrukumā guva vārtus, taču tiesneši pēc apspriešanās tos tomēr neieskaitīja.

Otrā puslaika sākumā Latvijas handbolisti sāka ar uzbrukumu un noslēdza to precīzi – Dainis Krištopāns ar jaudīgu metienu trieca bumbu vārtos, pirmoreiz izvirzot mūsējos vadībā – 14:13. Baltkrievijai izdevās līdzsvarot rezultātu, bet vadību ātrajā uzbrukumā atjaunoja Leja – 15:14. Baltkrieviem izdevās uz brīdi atgūt vadību, bet turpinājumā tā mainījās vēl vairākkārt. Pēdējo desmitminūti komandas uzsāka pie neizšķirta rezultāta (21:21), turklāt diskvalifikāciju par rupjību saņēma baltkrievu līderis Sergejs Rutenko.

Vairākumā gan savas iespējas neizmantojām, bet pēc tā baltkrievi divreiz bija precīzi, atkal Latviju nostādot iedzinēju lomā – 21:23, tomēr pusotru minūte līdz beigām Dude līdzsvaroja rezultātu – 24:24. Galotnē tomēr nedaudz veiksmīgāka bija Baltkrievija, sagādājot Latvijai zaudējumu – 24:26. Cerība par pasaules čempionātu aizvien dzīva!

Otrā un izšķirošā spēle 15.jūnijā 19:35. notiks Vidzemes Olimpiskajā centrā Valmierā. Šobrīd vēl ir pieejamas biļetes uz spēli, tās iegādājamas "Biļešu serviss" kasēs un mājaslapā. Ja tomēr netiec uz spēli, skaties to Sportacentrs.com TV tiešraidē. Pieslēgšanās mačam notiks jau plkst. 19:05 ar ekspertu studiju.

Baltkrievija – Latvija 26:24 (13:13)Latvija: Krištopāns 9, Dude 5, Leja 3, Lilienfelds 3, Tuminskis 2, Pavlovičs 1, Vadzītis 1.