13.01.2016. 20:00
Latvijas vīriešu handbola izlase trešdien 2017.gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra mačā ar 23:23 (12:10) viesos nospēlēja neizšķirti ar Grieķiju, nodrošinot vietu izslēgšanas spēlēs.

Latvijas izlasē ar septiņiem gūtiem vārtiem izcēlās Aivis Jurdžs, piecas reizes precīzs bija Dainis Krištopāns, bet četrus vārtus iemeta valstsvienības kapteinis Ingars Dude.

Tikmēr mājinieku rindās ar astoņiem precīziem metieniem izcēlās Virons Papadopuls.

Mačs iesākās līdzvērtīgi, bet pēc astoņām nospēlētām minūtēm Krištopāns Latvijai panāca jau trīs vārtu pārsvaru - 8:5. Turpinājumā līdz pat pirmā puslaika 22.minūtei viesu pārsvars turējās 2-3 vārtu robežās, bet tad Nils Kreicbergs Latvijai panāca jau četru vārtu handikapu (11:7).

Tiesa, nākamās astoņas minūtes latvieši punktus neguva, kas grieķiem ļāva pietuvoties līdz rezultātam 9:11. Pusminūti pirms puslaika beigām Krištopāns atjaunoja trīs vārtu pārsvaru, tomēr trīs sekundes pirms pārtraukuma mājinieki panāca 10:12.

Otro puslaiku Latvija iesāka ļoti neveiksmīgi, jo ļāva grieķiem gūt trīs bezatbildes vārtus. Latvijas izlases kapteinis Ingars Dude vienus vārtus atguva un nākamās deviņas minūtes duelis ritēja punktus punktā līdz mājinieki panāca sev divu vārtu pārsvaru - 18:16.

Kaut gan Malli Haralamps panāca jau trīs vārtu pārsvaru Grieķijai, tomēr Jurdžs un šodienas jubilārs Māris Veršakovs ar precīziem metieniem pietuvojās līdz 18:19. Savukārt astoņas minūtes līdz finālsvilpei Jurdžs panāca neizšķirtu 20:20, bet vēl pēc nepilnām četrām minūtēm Krištopāns izvirzīja latviešus vadībā ar 22:21.

Sākoties mača pēdējai minūtei, Jurdžs ar precīzu soda metienu panāca 23:22, bet mājinieki spēles pēdējā sekundē izlīdzināja rezultātu, kas gan Latvijai netraucēja sasniegt izslēgšanas spēles.

Latvija ar deviņiem punktiem ir apakšgrupas uzvarētāja, pieci punkti Grieķijas rēķinā, par punktu mazāk Ukrainai, bet Kipra cīnās bez punktiem.

Pirmajā aplī Dobelē grieķus izdevās uzveikt ar 31:22, kā arī tika pieveikta Ukraina izbraukumā ar 23:18, savukārt pagājušajā nedēļā Latvijas sportisti divas reizes pārspēja Kipru - ar 34:17 savā laukumā un ar 28:20 viesos.

Kvalifikācijas turnīru Latvijas izlase noslēgs 17.janvārī Valmierā ar spēli pret Ukrainu, kas pirms sacensībām tika uzskatīta par galveno Latvijas izlases konkurenti.

Grieķi šajā kvalifikācijas turnīrā vispirms piekāpās Latvijai, bet pēc tam pieveica Kipru (31:27) un Ukrainu (27:25), savukārt svētdien ar 21:27 piekāpās Ukrainai.

Latvijas izlases sastāvā treneri iekļāvuši 16 spēlētājus. Izlasei nevarēja palīdzēt Uldis Lībergs, kurš uz otro izbraukuma spēli pēc kārtas nedevās ģimenes apstākļu dēļ, Austris Tuminskis, kurš Rīgas domes kausā savainoja labās rokas īkšķi.

Toties ierindā ir pārējie nozīmīgie spēlētāji - gan uzbrukuma līderi Dainis Krištopāns un Aivis Jurdžs, gan gada izskaņā par Rīgas domes kausa vērtīgāko spēlētāju atzītais līnijas spēlētājs Ingars Dude un turnīra rezultatīvākais spēlētājs Raimonds Trifanovs, kuri pirmajās divās kvalifikācijas spēlēs dažādu iemeslu dēļ nepiedalījās.

Jurdžs kluba dēļ nepalīdzēja izlasei Rīgas domes kausā. Janvāra atlases mačos izlasei gan nepalīdz vēl citi potenciālie līderi Ģirts Lilienfelds un Evars Klešniks.

2017.gada pasaules čempionātā Eiropu pārstāvēs 12 komandas. Neskaitot mājinieci - pašreizējo pasaules čempioni Franciju -, finālturnīram jau kvalificējusies arī planētas vicečempione Katara. Automātiski pasaules čempionātam kvalificēsies arī nākamā gada Eiropas čempionāta pirmo trīs vietu ieguvējas.

Sacensībās tiek izspēlēts divu apļu turnīrs. Katras apakšgrupas uzvarētāja kvalificēsies izslēgšanas spēļu kārtai, kas notiks jūnijā, bet, uzvarot izslēgšanas spēlēs, komanda iekļūs pasaules čempionātā, kas 2017.gada janvārī notiks Francijā.

Latvijas handbola izlases sastāvs spēlei pret Grieķiju

Vārtsargi: Artūrs Kuģis («SV Beckdorf», Vācija), Viktors Turkupols («Jūrmalas Sports»), Helmuts Tihanovs (Rīgas «Celtnieks»), Edgars Kukša («VfL Fredenbeck», Vācija);

Kreisā mala: Vitālijs Borisenko («Latgols»), Nils Kreicbergs (Dobeles «Tenax»);

Kreisie ārējie: Aivis Jurdžs («Leipzig», Vācija), Artis Kurmēns («Ogre»/«Miandum»);

Saspēles vadītāji: Raimonds Trifanovs («VT Zweibrucken - Saarpfalz», Vācija), Toms Lielais («Tenax»);

Labā mala: Jānis Pavlovičs («Runar», Norvēģija), Artis Laganovskis («Ogre»/«Miandum»);

Labie ārējie: Dainis Krištopāns (Brestas «Meškov», Baltkrievija);

Līnijas spēlētāji: Ingars Dude (Miluzas «Sud Alsace», Francija), Einārs Kiršteins («Herulf», Norvēģija), Egils Politers («Tenax»).

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230