21.06.2015. 10:09
Sestdienas vakarā Latvijas handbolisti ar panākumu iesāka Starptautiskās Handbola federācijas (IHF) attīstības turnīru, saspringtā cīņā pieveicot Bulgārijas valstsvienību ar 27:25.

Latvijas izlases pirmie pretinieki bulgāri savulaik (1974. un 1978.gadā) bija startējuši pasaules čempionātos, savukārt jaunāko laiku vēsturē, pēdējo piecu gadu laikā, nepiedalījās pat kvalifikācijas turnīros. Pret Bulgāriju, kura šobrīd EHF rangā ieņem necilo 42.vietu starp 50 valstīm (zemā pozīcija galvenokārt skaidrojuma ar nepiedalīšanos jau minētajos kvalifikācijas turnīros), Latvija 2002., 2003. un 2007.gadā sešreiz spēlēja Eiropas un pasaules čempionātu kvalifikācijas turnīros, visos gadījumos izcīnot uzvaras (31:27, 30:27, 30:25, 25:23, 31:24, 29:23).

Pirmo savstarpējo spēli pēdējo astoņu gadu laikā Latvijas handbolisti iesāka ne pārāk veiksmīgi, nokļūstot iedzinējos ar 4:8, taču turpinājumā pakāpeniski atspēlēja iegūto deficītu un ne tikai panāca pretiniekus, bet arī izvirzījās vadībā, pirmās 30 minūtes noslēdzot minimālā vadībā - 13:12.

Līdzīgi aizritēja arī lielākā daļa otrā puslaika. Tā desmitajā minūtē Latvijas izlases vārtos stājās Viktors Turkupols, nomainot līdz tam spēlējušo Edgaru Kukšu. Turkupols veiksmīgi iesaistījās spēlē, vairākkārt atvairot bīstamus bulgāru uzbrukumus, tomēr tikai pēdējo piecu minūšu laikā Latvija nostiprināja pārsvaru un izcīnīja uzvaru ar 27:25.

Jau svētdien plkst. 21:15 Latvija sacentīsies ar Andoru, kas šodien piedzīvoja bezierunu kapitulāciju pret Panamerikas ceturto spēcīgāko komandu Urugvaju – 9:38 (4:16). Grupu turnīru latvieši noslēgs svētdien 16:45 pret urugvajiešiem. Ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas divas labākās komandas. Latviju turnīrā pārstāv arī tiesnešu pāris Mārtiņš Leitis/Ralfs Pērsis, kuri aizvadītajā sezonā tika atzīti par Latvijas perspektīvākajiem jaunajiem tiesnešiem. Šodien viņiem tika uzticēts tiesāt turnīra atklāšanas spēli starp Kosovas un Armēnijas komandām, kas noslēdzās ar graujošu kosoviešu uzvaru – 60:17 (32:4). IHF attīstības turnīrs Latvija – Bulgārija 27:25 (13:12)Latvija: Kurmēns 5, Ivanovs 4, Kiršteins 4, Lielais 4/4, Kreicbergs 3, Borodovskis 3, Tuminskis 2, Borisenko 1, Trifanovs 1. Latvijas izlases sastāvs turnīram Kosovā: Edgars Kukša, Viktors Turkupols, Raitis Puriņš, Nils Kreicbergs, Artis Kurmēns, Raimonds Trifanovs, Austris Tuminskis, Renāts Hovratovičs, Elvijs Borodovskis, Toms Lielais, Ingus Kivlenieks, Einārs Kiršteins, Rolands Ivanovs, Vitālijs Borisenko.