01.11.2014. 09:13

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Abas komandas cīņu kvalifikācijas grupā sāka atšķirīgām sekmēm - galvenā trenera Uģa Vikštrēma vadītā Latvijas izlase ceturtdien viesos pārliecinoši piekāpās olimpiskajiem vicečempioniem zviedriem (23:33), turpretim slovēņi vēl dienu iepriekš mājās uzveica Slovākijas valstsvienību (31:25).

Vikštrēms pēc zaudējuma Zviedrijā bija neapmierināts ar komandas neveiksmīgo darbību uzbrukumā, kas savukārt veicināja problēmas aizsardzībā un pavēra pretiniekiem vienkāršāku ceļu uz uzvaru. Ja Latvijas izlase pratīs samazināt elementāru kļūdu procentu, mājās tā par uzvaru spēs cīnīties pret jebkuru pretinieku, uzskata Vikštrēms. Viņš arī rēķinās, ka handbolisti savu līdzjutēju priekšā būs jo īpaši motivēti un savas sienas arī palīdzēs.

Savukārt Latvijas izlases kapteinis Ingars Dude sagaida, ka komanda spēs nospēlēt gudrāk uzbrukumā, kas atvieglotu arī darbību aizsardzībā.

Latvijas izlases vadība cer, ka pēc ceļgala traumas būs atlabis Aivis Jurdžs, kura trūkums uzbrukumā izpaudās arī iepriekšējā spēlē. Jurdža iespējas spēlēt būs atkarīgas no mediķu lēmuma.

Grupas otrā spēlē Slovākijas handbolisti sestdien uzņems zviedrus. Spēle Dobelē Latvijas valstsvienībai būs šogad pēdējā cīņa Eiropas čempionāta kvalifikācijā, jo turnīrs atsāksies tikai 2015.gada aprīļa beigās. 

Kontinenta meistarsacīkšu finālturnīrā iekļūs pa divām septiņu grupu komandām un un viena labākā trešās vietas ieguvēja. Finālturnīrā Polijā vieta 16 komandu vidū jau ir droša laukuma saimnieku valstsvienībai. Tatnaftas kausa cīņas mākslu Federācija Jaunciema gatve 322, Rīga, LV-1015
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties