01.01.2017. 10:47

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Latvijas izlase var cīnīties arī bez saviem trim slavenajiem līderiem Aivja Jurdža, Ģirta Lilienfelda un Daiņa Krištopāna, ja vien ir koncentrējusies jau pirmajā spēles minūtē, uzsvēra Vikštrems. Taču tieši noskaņojuma cīņai Latvijas izlasei pietrūka gada pēdējās dienās Rīgas domes kausa izcīņā, kur mājinieki palika pēdējā vietā.

Vikštrems pieļauj, ka Latvijas izlases netikšana uz pasaules čempionātu ietekmēja komandas spēcīgākos spēlētājus. Tas, ka tikko kas neizdodas, līderi met plinti krūmos, trenerim sāp vēl vairāk nekā zaudējums baltkrieviem, kad kvalifikācijā pavisam maz pietrūka, lai Latvija sensacionāli tiktu uz pasaules čempionātu. Vikštrems uzsvēra, ka nevienam nelūgsies atbraukt uz izlasi, turklāt viņu iepriecina, ka valstsvienības vietējo handbolistu kodols raujas spēlēt. 

Divos gados Jurdžs izlasē ir piedalījies tikai četrās spēlēs, Lilienfelds - trijās, tātad īpaši rēķināties ar viņiem treneris nevar. Savukārt Krištopāns, pēc oficiālās versijas, iepriekšējā sabraukumā kvalifikācijas spēlēs nepiedalījās savainojuma dēļ. Taču Vikštrems oficiālajam iemeslam netic, bet par patiesajiem cēloņiem saka, ka tos droši vien varētu nosaukt tikai pats spēlētājs.

Pārbaudes turnīrs Latvijas izlasei ierobežotas rocības apstākļos ir ļoti nepieciešams, un būtu noderējusi arī potenciālo komandas līderu klātbūtne, lai pieslīpētu dažādus taktikas variantus.

Nacionālās izlases treneris arī ir pikts, ka Rīgas domes kausā, kas ir vienīgā reize gadā, kad var pārbaudīt sev nezināmus spēlētājus, kas varētu būt valstsvienībai noderīgi, komanda spēlē ne tuvu labākajā sastāvā. Visi zina, ka trūcīgo finanšu dēļ tas var notikt tikai reizi gadā, bet valsts čempioni Dobeles "Tenax" tieši šajā laikā dodas turnejā uz ārzemēm, neapmierinātību neslēpa Vikštrems. Viņš bija plānojis apskatīt trīs "Tenax" spēlētājus, bet tagad ir skaidrs, ka viņi izlasē tuvākajā laikā nespēlēs, jo kvalifikācijas spēļu laikā trenerim nebūs laika rezerves vērtēt.

No Murjāņiem izlasei uz Rīgas domes kausu pievienojās divi labi jauni malējie spēlētāji Igors Ignatjevs un Uvis Strazdiņš, taču viņu pozīcija valstsvienībā ir aizpildīta, pastāstīja treneris. Turpretim ārējo spēlētāju pozīcijā papildinājums izlasē ir vajadzīgs, bet tāds varētu būt tikai pēc vairākiem gadiem.

Vikštrems atzīst, ka Latvijas Handbola federācija tiešām ir nabadzīga organizācija ar ierobežotām finanšu iespējām, kas ir attīstībai sāpīgs jautājums. Tādēļ valstsvienība vēl jo vairāk ko sasniegt var tikai kā komanda, kad visi darbojas kā viens mehānisms. "Kā vilcieniņš, kas nemaz nepiebremzē," saka treneris.

Atrunas nevienam nav vajadzīgas, tomēr Vikštrems aicina arī atcerēties, ka Latvijā nav neviena profesionāla handbola kluba. Noskaņojums trenerim arvien ir apņēmīgs, jo visi dara vienu darbu, un modernās tehnoloģijas ļauj uzturēt saziņu arī attālināti. 

Nākamā spēle 2018.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupā Latvijai būs maija sākumā pret strauji progresējošo Nīderlandes izlasi. Pirmajās spēlēs grupā latvieši piekāpās Ungārijai un Dānijai.Kuldīgas novada sporta skola, Sporta zāle, Dienesta viesnīca Kuldīgas novada sporta skola, Sporta zāle, Dienesta viesnīca Virkas 13, Kuldīga, Kuldīgas n., LV-3301
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties