22.12.2015. 07:08

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Latvijas valstsvienībai pievienosies arī viens no viens no pasaulē garākajiem handbolistiem Dainis Krištopāns, taču izlasei būs jāiztiek bez Vācijas bundeslīgās spēlējošajiem Aivja Jurdža un Ģirta Lilienfelda, kā arī Evara Klešnika, jo viņu pārstāvētajiem klubiem šajā laikā paredzētas spēles. Artūrs Kuģis, Oskars Arājs un Elvijs Borodovskis nevarēs palīdzēt savainojumu, savukārt Andis Ērmanis – darba apstākļu dēļ.

Treneru Uģa Vikštrema un Andreja Narnicka vadītajā mājinieku komandā pieredzējušākie būs Jānis Pavlovičs un vārtsargs Helmuts Tihanovs. Tomēr sastāvā ir arī jauni handbolisti, kam iespēja sevi apliecināt izlases rindās būs pirmoreiz. Pieteikumā iekļauts Latvijas 1998.gadā dzimušo (LAT-98) izlases līderis Emīls Kurzemnieks, tāpat pēdējā laikā strauji progresējošais Normunds Seņkāns, kurš šosezon kļuvis par Ludzas "Latgola" līderi.

Šoreiz visi sāncenši būs labākajos sastāvos, jo gatavojas startēt kontinenta finālturnīros.

Turnīrā Latvijai būs spēcīgi sāncenši - pēdējā pasaules čempionāta dalībnieces Ēģipte, Baltkrievija un Krievija. Panākumiem bagātākā Rīgas domes kausā ir Krievija - 2000.gada olimpiskā, 1993. un 1997.gada pasaules čempione, kā arī 1996. gada Eiropas čempione. Ēģiptes valstsvienība ir pieckārtēja Āfrikas čempione, 1996. gada Atlantas olimpisko spēļu piektās vietas ieguvēja, bet baltkrievi pa trim reizēm startējuši Eiropas un pasaules čempionātos, labākos rezultātus sasniedzot 1994. un 1995. gadā, kad bija attiecīgi astotie Eiropā un devītie pasaulē.

Ēģiptes izlasē spēlēs arī pieckārtējs pasaules čempionāta dalībnieks un divkārtējs olimpisko spēļu dalībnieks Ahmeds el Ahmars, bet baltkrievi uz Rīgu vedīs pasaules handbola čempionāta astoto rezultatīvāko spēlētāju un 2006.gada Eiropas čempionāta rezultatīvāko spēlētāju Sergeju Rutenko. Pēdējā pasaules čempionātā Katarā Ēģipte izcīnīja 14.vietu, Baltkrievija – 18., bet Krievija – 19.vietu.

Ēģiptieši Rīgā būs praktiski spēcīgākajā sastāvā, bet bez sava milža – 225 centimetru garā Hamada Fathi, kuru uzskata par šobrīd garāko handbolistu pasaulē. Pazīstamākais spēlētājs Ēģiptes izlasē noteikti ir 31 gadu vecais el Ahmars, kurš ir divkārtējs olimpisko spēļu, kā arī pieckārtējs pasaules čempionātu dalībnieks. Kopā ar pārstāvētajiem klubiem viņš bijis gan Ēģiptes, gan Kataras čempions, Āfrikas Čempionu līgas uzvarētājs un Vācijas kausa ieguvējs.

Savukārt 34 gadus vecais baltkrievs Rutenko šī gada sākumā pasaules čempionātā Katarā kļuva par astoto rezultatīvāko spēlētāju. Nepilnus divus metrus garais handbolists karjeras laikā ar Slovēnijas komandu "Pivovarna Laško" uzvarēja Čempionu līgā un kļuva par turnīra rezultatīvāko spēlētāju. Tajā pašā gadā viņš pieņēma Slovēnijas pilsonību un 2006.gadā kļuva arī par Eiropas čempionāta rezultatīvāko spēlētāju.

Vēlāk leģionāru kvotu dēļ spēlējot Spānijā, Rutenko pieņēmis arī Spānijas pilsonību, bet pirms septiņiem gadiem atgriezās Baltkrievijas izlasē. Kad 2009.gadā Rutenko parakstīja līgumu ar spāņu superklubu "Barcelona" uz pieciem gadiem, transfēra summa sasniedza tālaika rekordu handbola pasaulē – 1,2 miljonus eiro.

Krievijas izlases galvenais treneris Dmitrijs Torgovanovs sastāvā Rīgas domes kausa izcīņai iekļāva izlases uzbrukuma līderi šīgada pasaules čempionātā Daņilu Šiškarevu, kā arī Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā rezultatīvāko spēlētāju Timuru Dibirovu.

Latvijas izlase turnīru sāks 26. decembrī septiņos vakarā ar spēli pret Baltkrieviju, dienu vēlāk spēkosies pret Ēģipti, bet turnīru 28. decembrī noslēgs pret Krievijas valstsvienību. Rīgas domes kausa izcīņa notiks Olimpiskajā sporta centrā.

Par spēļu kvalitatīvu vadīšanu rūpēsies gan pašmāju, gan ārzemju arbitri. Prospero, SIA Hanzas 16, Rīga, LV-1045
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties