03.11.2013. 16:39

Līdz ar to kvalifikācijas ciklu Latvijas izlase sākusi ar divām uzvarām divos mačos.

Astoņus vārtus Latvijas izlases labā guvis Dainis Krištopāns, sešas reizes izcēlās Ingars Dude, bet pa pieciem vārtiem guva Aivis Jurdžs, Austris Tuminskis un Jānis Pavlovičs.

Tikmēr Igaunijas izlasē astoņas reizes izcēlās Miks Pinonens, bet septiņus vārtus guva Deners Jānimā.

Spēles ievadā Igaunijas izlase prata izvirzīties vadībā ar 3:1, bet spēles desmitajā minūtē vadību stabili sāka pārņemt laukuma saimnieki. Īsā laikā Latvijas izlase izvirzījās vadībā ar 9:5, vēlāk panākot arī 12:7 savā labā. Igaunijas izlase prata pietuvoties līdz divu vārtu atstatumam (11:13), bet piecas minūtes pirms puslaika beigām tablo vēstīja par rezultātu 15:11 mājinieku labā. Turpinājumā Latvijas izlase izvirzījās vadībā ar 17:12, bet atlikušajā laikā veiksmīgi darbojās mazākumā un pārsvaru nosargāja.

Otrajā puslaikā pēc piecām nospēlētām minūtēm Igaunijas izlase bija pietuvojusies līdz trīs vārtu atstatumam. Identiskā attālumā no Latvijas izlases viesi vairākas raizes nonāca arī vēlāk, tomēr tad ar trim pēc kārtas gūtiem vārtiem mājinieki panāca 24:18 savā labā, bet desmit minūtes pirms cīņas beigām atradās līderos ar 29:22. Par spīti spēlēšanai mazākumā lakuma saimnieki pārsvaru saglabāja arī cīņas turpinājumā, turklāt pēc potītes traumēšanas laukumu bija spiests pamest Krištopāns. Trīs minūtes pirms mača beigām Latvijas izlase atradās vadībā ar 33:25, atlikušajā laikā uzvaras par šaubu vairs neradot.

Kā ziņots, cikla pirmajā mačā Latvija trešdien izbraukumā ar rezultātu 29:26 uzvarēja Portugāles valstsvienību. Savukārt Igaunija dienu vēlāk ar 26:29 savā laukumā piekāpās Bosnijai un Hercegovinai.

Ar Igaunijas valstsvienību Latvijas izlase pēdējo reizi spēkojās 2014.gada Eiropas čempionāta atlases pirmajā posmā, cīnoties neizšķirti 27:27.

Pēdējās četras cīņas atlases turnīra pirmajā kārtā Latvijas izlase aizvadīs janvāra pirmajā pusē. Otrajā kvalifikācijas kārtā iekļūs tikai grupas pirmās vietu ieguvēja.

Vietu pasaules čempionāta finālturnīrā nodrošinās trīs labākās 2014.gada Eiropas čempionāta komandas, kā arī pašreizējā pasaules čempione Spānija. Savukārt Vācija un vēl 12 komandas no Eiropas čempionāta jau nodrošinājušas vietu otrajā kvalifikācijas kārtā, kur finālturnīra dalībniekus noskaidros divu spēļu summā.

Pasaules čempionāts 2015.gada sākumā risināsies Katarā.