07.05.2014. 20:38
Handbola Virslīgas otrajā finālspēlē "Ogre" lielāko mača daļu bija vadībā pret Dobeles "Tenax", taču pašās pamatlaika beigās Oskars Arājs pārtvēra bumbu un divas sekundes pirms spēles beigām izrāva "Tenax" uzvaru ar 29:28, panākot sērijā rezultātu 2:0.

Pirmajā finālsērijas mačā ar 27:19 drošu uzvaru svinēja Dobeles "Tenax" spēlētāji, taču nu sērija bija pārcēlusies uz Ogri, kur dobelniekiem pirmo oficiālo zaudējumu šosezon centās sagādāt vietējā "Ogre".

Ogrēnieši sagaidīja "Tenax" ar ļoti skaļu līdzjutēju atbalstu un sīvu cīņu mača sākumā. Dobele gan izvirzījās vadībā ar 7:4, taču "Ogre" spēja atspēlēties un puslaiku noslēgt ar 13:12. "Ogre" gan ne reizi neizvirzījās lielākā vadībā kā plus viens, taču soli (vārtus) priekšā pretiniekiem palika arī visu otrā puslaika pirmo pusi.

Spēles spriedze atspoguļojas rezultātā un teju katrs vārtu guvums komandām nāca ar pūlēm. "Ogre" vienubrīd gan ieguva divu vārtu pārsvaru (25:23), taču mača pēdējā minūtē atkal bija panākts neizšķirts (28:28).

Pēdējais uzbrukums piederēja ogrēniešiem, un viņi nolēma izdarīt potenciālo uzvaras metienu pašā pamatlaika izskaņā, taču kļūdījās. Bumbu pārtvēra Oskars Arājs, kurš iespaidīgā ātrumā aizskrēja pretuzbrukumā, divas sekundes pirms pamatlaika beigām ar precīzu metienu zem pārliktņa izraujot "Tenax" uzvaru. Arājs kļuva par varonia rī pirmajā spēlē, gūstot deviņus vārtus. Šodien viņam seši, bet zaudētāju rindās astoņi precīzi metieni Arnoldam Straumem.

Sērijas nākamā un, iespējams, izšķirošā spēle notiks parīt Ogrē, savukārt ceturtā un piektā (ja būs nepieciešamas) atkal Dobelē 17. un 18. maijā.

Ogre- Tenax 28:29 (13:12)Ogre:Straume 8, Laganovskis 7, Mancurovs 6, Dravnieks 4, Pozņaks 2, Bauze 1Tenax:Arājs 6, Politers 6, Krastiņš 4, Straume 3, Ērmanis 3, Blūms 2, Bilkštis 2, Bisenieks 1