23.06.2015. 12:16
F1 čempionāta līderis Luiss Hamiltons atzīst, ka iespēju uzvarēt Austrijas "Grand Prix" zaudēja startā, turklāt jau kopš posma Spānijā sajūga problēmu dēļ starti viņam nepadodoties gana labi.

Hamiltons "Red Bull Ring" trasē startēja no pirmās pozīcijas, tomēr jau pirms pirmā līkuma otrs "Mercedes" pilots Niko Rosbergs viņu apdzina, pārliecinoši aizvadot arī sacīkstes atlikušo daļu. Hamiltons atzīst, ka visu zaudējis startā.

"Niko vienkārši bija ātrāks," stāsta Luiss Hamiltons. "Es darīju visu, kas man jādara, taču sajūgs turpina strādāt nepietiekoši labi."

Sportists atklāj, ka problēmas sākušās maijā Spānijas F1 posmā, kad īsi pirms tam komanda izvēlējās atgriezties pie vecajām, 2014. gadā izmantotajām atsperēm, lai nodrošinātu stabilāku sniegumu sacensību startos.

"Kopš tā laika man ir slikti starti," atzīst Hamiltons. "Pirms tam Niko bija slikti starti un viņi visu nomainīja, kā rezultātā tagad viņam padodas labi starti, bet man tie ir slikti. Tā vienkārši ir. Nav patīkami, ka mašīna vienkārši pietiekamā ātrumā nepaātrinās un neko tajā brīdī nevari darīt. Turklāt tādā trasē kā šī, ja vien neesi ievērojami ātrāks, arī apdzīt nav iespējams."

Formulā 1 tiek izmantoti divi sajūgi un mašīnas paātrināšanās temps lielā mērā ir ārpus pilota kontroles, taču tas var būt lēnāks, ja braucēja reakcijas laiks ir slikts.

Rosbergs, kuram tā bija trešā uzvara aizvadītajos četros posmos, arī atzīst, ka izšķirošais bijis starts un pirmais aplis.

"Pirmo pāris līkumu laikā spēju veiksmīgi aizstāvēties no Luisa un pēc tam spēju palielināt pārsvaru," viņš saka. "Pagājušajā gadā tieši ātrums sacīkstē bija tas, kas deva viņam pārsvaru, bet šogad esmu savu sniegumu uzlabojis un viss ir labi. Šī bija viena no manām vieglākajām uzvarām, jo Luiss uz mani nespēja izdarīt spiedienu. Bija lieliski redzēt, ka man ir labāks temps nekā viņam."

F1 kopvērtējumā Hamiltonam tagad ir vairs tikai 10 punktu pārsvars pār Rosbergu.

Izmantotie resursi:BBC - HomepageGaita, jāšanas sporta klubs Beibeži, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties