10.04.2015. 11:45
Pašreizējais Pirmās formulas (F-1) pasaules čempions Lūiss Hamiltons piektdien sasniedza labākos rezultātus pirmajos divos Ķīnas «Grand Prix» brīvajos treniņbraucienos.

Sezonas trešā posma pirmajā treniņā «Mercedes» vienību pārstāvošais britu sportists labākajā mēģinājumā trasi veica minūtē un 39,033 sekundēs. Viņam nedaudz vairāk par pussekundi zaudēja komandas biedrs Niko Rosbergs no Vācijas, bet pēc tam sekoja abi «Ferrari» piloti Sebastjans Fetels un Kimi Reikenens.

Tikmēr piekto rezultātu uzrādījušais šīs sezonas debitants Felipe Nasrs no Brazīlijas jau Hamiltonam zaudēja gandrīz divas sekundes.

Savukārt pāris stundu vēlāk notikušajā otrajā sesijā Hamiltons labākajā mēģinājumā finišēja pēc minūtes un 37,219 sekundēm, par 0,443 sekundēm apsteidzot Raikonenu.

Trešais bija «Red Bull» pilots Daniels Rikjardo, kuram sekoja Fetels, bet Rosbergs kvalifikācijas simulācijas aplī pieļāva kļūdu un palika piektais, no komandas biedra atpaliekot par 1,2 sekundēm.

«Izskatās, ka «Ferrari» komanda ir tikpat ātra kā Malaizijā, bet, cerams, mēs esam ātrāki,» pauda Hamiltons.

Sestdien tiks aizvadīta vēl viena treniņbraucienu sesija un kvalifikācijas sacensības, bet sacīkstes svētdien sāksies plkst.9 pēc Latvijas laika.

Kā zināms, sezonas pirmajā etapā pirms Austrālijā dubultuzvaru guva «McLaren» piloti Hamiltons un Rosbergs, bet trešais finišēja Fetels. Savukārt otrajā posmā divām nedēļām Malaizijā ātrākais bija Fetels, apsteidzot abus «Mercedes» braucējus. «Mercedes» piloti bija uzvarējuši visās sacīkstēs kopš pagājušā gada jūnijā notikušā Austrijas posma.

Čempionāta kopvērtējumā līderis ar 43 punktiem joprojām ir Hamiltons, viņam ar attiecīgi 40 un 33 punktiem seko Fetels un Rosbergs, bet ceturtais ar 20 punktiem ir pieredzējušais brazīlietis Felipe Masa no «Williams» vienības.

Šosezon F-1 piloti sacentīsies 19 posmu garumā. Sākotnēji bija plānoti 20 etapi, tomēr jau sezonas gaitā tika atceltas vasarā gaidāmās sacīkstes Vācijā.

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga