21.05.2015. 13:06
Pašreizējais Pirmās formulas (F-1) pasaules čempions brits Lūiss Hamiltons noliedzis, ka naudai būtu bijusi liela ietekme viņa vēlmē parakstīt jaunu līgumu ar «Mercedes» komandu.

Kā zināms, Hamiltons nupat uz trim gadiem pagarināja līgumu ar «Mercedes» un tagad abas puses būs saistītas līdz 2018.gadam. Lai gan līguma kopējā vērtība netiek izpausta, tā tiek lēsta 120 miljonos dolāru (107 miljonos eiro).

Pārrunas par jauna līguma noslēgšanu esot sākušās februārī, bet kopš tā laika Hamiltons ir uzvarējis trijās no sezonas pirmajām piecām sacīkstēm.

«Sarunas sākām februārī, taču arī man bija nepieciešams pārdomu laiks,» pauda Hamiltons. «Pāris nedēļas par to domāju, tad pārstāju to darīt. Pēc tam atkal atgriezos pie šī jautājuma. Ne brīdi nejutu, ka būtu kaut kur jāsteidzas.»

«Šis manā pašreizējajā līgumā ir pēdējais gads, tāpēc katru dienu par jaunu līgumu nedomāju un nekur nesteidzos. Pie viena varēju nopelnīt arī tos desmit procentus, kas pienāktos menedžerim,» sacīja Hamiltons, kuram pašam nav sava aizbildņa menedžera vai aģenta personā, tāpēc visas pārrunas veic tikai viņš.

Tikmēr «Mercedes» komandas direktors Nikijs Lauda izteicies, ka Hamiltons ir piedāvātās naudas vērts.

«Tādi pasaules čempioni kā Sebastjans Fetels, Fernado Alonso un Hamiltons, rupji rēķinot, pelna aptuveni vienādu summu. Viņi strādā un ir šo naudu pelnījuši,» uzskata Lauda.

Hamiltons pievienojās «Mercedes» komandai pirms 2013.gada sezonas, turklāt pērn tā bija dominējoši pārāka pār citām vienībām, kas ļāva britam otro reizi karjerā kļūt par pasaules čempionu. Pirmo titulu viņš ieguva 2008.gadā, kad vēl pārstāvēja «McLaren».

Tikmēr Hamiltona komandas biedrs Niko Rosbergs līgumu ar «Mercedes» pagarināja pagājušajā vasarā.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc pieciem posmiem līderis ar 111 punktiem ir Hamiltons, bet viņam ar attiecīgi 91 un 80 punktiem seko Rosbergs un četrkārtējais čempions Sebastjans Fetels no «Ferrari» vienības.

Sestais šīs sezonas etaps nedēļas nogalē risināsies Monako.

Hamiltons 2007.gadā debitēja «McLaren» komandā, un jau pirmajā sezonā britam pietrūka vien pavisam nedaudz, lai triumfētu kopvērtējumā. Savā otrajā sezonā viņš arī ieguva pirmo titulu karjerā, bet nākamajos piecos gados vienmēr palika ceturtais vai piektais, līdz pērn otro reizi kļuva par čempionu.Latvijas Speciālā olimpiāde R.Feldmaņa 11, Rīga, LV-1014
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties