11.06.2012. 09:59

Pirmo uzvaru šosezon Pirmās formulas (F-1) čempionātā svētdien izcīnīja McLaren-Mercedes britu pilots Luiss Hamiltons, kurš bija ātrākais čempionāta 7.posmā Moneālā, Kanādā. Tādējādi katrā no pirmajiem septiņiem sezonas posmiem bijis cits uzvarētājs – kas tāds F-1 vēsturē noticis pirmo reizi.

Hamiltons sestdien notikušajās kvalifikācijā bija otrais, bet sacīkstēs uzlaboja pozīciju un nu 2008.gada čempions kļuvis par kopvērtējuma līderi. Otrais finišēja francūzis Romēns Grožāns (Lotus), bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Serhio Peress no Sauber – meksikānis startēja tikai no 15.pozīcijas.

Kvalifikācijas uzvarētājs Sebastjans Fetels (Red Bull) izcīnīja 4.vietu, viņam sekoja līdzšinējais kopvērtējuma līderis Fernando Alonso (Spānija) no Ferrari, bet sešinieku noslēdza vācietis Niko Rosbergs (Mercedes GP).

Vēl ātrāko desmitniekā iekļuva un punktus nopelnīja austrālietis Marks Vēbers (Red Bull), otrs Lotus pilots - soms Kimi Raikonens, japānis Kamui Kobajaši no Sauber un Ferrari pilots Felipe Masa.

Kopvērtējumā 88 punkti ir Hamiltonam, par diviem mazāk Alonso kontā, bet Fetels atpaliek vēl par vienu punktu. Seko Marks Vēbers (79), bet kopvērtējuma 5.vietas īpašnieks Rosbergs ticis pie 67 punktiem.

Konstruktoru kausa kopvērtējumā līderi ir Red Bull (164), seko McLaren ar 133 un Lotus – 108 punkti.

Nākamais F-1 čempionāta posms Eiropas Grand Prix notiks 24 jūnijā Valensijā.

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana