03.02.2017. 22:00

Problēmas ar ceļgalu Halepai radās pagājušās sezonas pēdējā turnīrā Singapūrā. Starpsezonā atpūtas rezultātā situācija uzlabojās, bet Simonai problēmas atkal radās Melburnā, kur viņa "Australian Open" 1. kārtā smagi ar 3:6, 1:6 zaudēja Šelbijai Rodžersai.

Pēc sezonas pirmā "Grand Slam" turnīra rumānietei bija 10 dienu pauze, kuras laikā viņa esot labi trenējusies un jutusies labi, pēc ierašanās Sanktpēterburgā paziņojot, ka veselības problēmu vairs nav. Nospēlējusi vienu maču, kurā viņa ar 6:4, 7:6(2) pieveica Anu Konjuhu, Halepa nolēma izstāties no "Premier" turnīra.

"Diemžēl ceļgala sāpes ir atgriezušās. Man ir nepieciešams mēnesi ilgs atlabšanas posms. Kad atkal sākšu spēlēt, man jābūt 100% gatavībā," situāciju komentēja Halepa, kura būs spiesta izlaist "Fed Cup", kā arī Dohas un Dubaijas "Premier" sērijas turnīrus.

Halepas atteikuma rezultātā šodien pie brīvdienas tika 19 gadus vecā Krievijas tenisiste Natālija Vihļjanceva (WTA 115.), kura ar lielu veiksmes palīdzību sasniegusi karjeras pirmo WTA līmeņa pusfinālu, turklāt tas noticis "Premier" līmeņa turnīrā.

Sanktpēterburgas turnīrā šonedēļ liels fiasko ar superzvaigznēm. "Australian Open" fināliste Venusa Viljamsa savā vienīgajā mačā bija pagalam vāja pret Kristinu Mladenoviču, Francijas tenisistei kapitulējot ar rezultātu 3:6, 1:6. Mladenoviča nākamajā mačā ar 6:1, 6:4 pieveica pagājušā gada čempioni Robertu Vinči.

Tālāk par ceturtdaļfinālu netika arī Krievijas pirmā rakete Svetlana Kuzņecovai, kurai negaidīta 3:6, 7:6(4), 5:7 sakāve pret Jūliju Putincevu. Kazahstānu pārstāvošajai Putincevai karjeras trešā Top 10 uzvara. Pirmās divas bija 2015. gadā Nirnbergā pret 10. vietā bijušo Andrea Petkoviču (viņa izstājās jau pēc pieciem geimiem) un 2016. gadā Tokijā pret Medisonu Kīsu (#9). Tā kā Kuzņecovai pašreiz 8. vieta, Putincevai tas ir karjeras lielākais panākums.

Putinceva uzvaru nopelnīja ar aizsardzības tenisu, kurā Kuzņecovai garajās izspēlēs ļoti daudz kļūdu. Abas tenisistes vienreiz nespēja izservēt maču – Putinceva 2. setā pie rezultāta 6:5, bet Kuzņecova 3. setā pie 5:4. Divus geimus vēlāk viņa vēlreiz zaudēja servi, 12. geimā paliekot tukšā.

Ļoti tuvu tam, lai ceturtdaļfināla posmā no pirmās raketes šķirtos arī nedēļas otrais turnīrs, Taipejā notiekošais "International" sērijas turnīrs "Taiwan Open". Tur piektdien Eļina Svitoļina izglābās no zaudējuma mačā pret Onsu Žabēru – 6:1, 3:6, 7:6(4). Tunisijas tenisistei 3. setā pie rezultāta 5:3 uzņemšanā bija četras mačbumbas, no kurām viņa ar kļūdām izniekoja trīs, bet Svitoļina pati atspēlēja tikai vienu.

Kultūras, mākslas un izglītības centrs ArtLab Kultūras, mākslas un izglītības centrs ArtLab Maskavas iela 260, Rīga, LV-1063