16.01.2017. 07:00

Simonai Halepai šajā mačā bija problēmas ar kreiso ceļgalu, kas ietekmēja viņas kustēšanos. Tā Simonai ir ļoti svarīga un šodien ātruma trūkums pret ļoti spēcīgi uzbrūkošo Šelbiju Rodžersu bija kritiska problēma.

Rumānijas tenisistei vienīgā breikbumba bija mača trešajā geimā, kad viņa, vienkāršā situācijā kļūdoties ar "backhand", neizmantoja iespēju izvirzīties vadībā ar 2:1. Spēles turpinājums bija "vienos vārtos", un Rodžersa ar ļoti jaudīgu uzbrukumu dominēja pamatīgi. Amerikānietes pārsvaram 1. setā vajadzēja būt vēl lielākam, taču viņa divos no trim zaudētajiem geimiem neizmantoja kopumā piecas breikbumbas.

Rodžersai karjeras lielākā uzvara, tikai otro reizi (2-4) pieveicot Top 10 spēlētāju. Pirmā uzvara bija 2014. gadā Monreālā pret astoto raketi Juženiju Bušāru.

Halepai Melburnā fiasko jau 1. kārtā otro gadu pēc kārtas un kopumā ceturto reizi septiņos "Australian Open" turnīros. Pērn viņa ar 4:6, 3:6 zaudēja ķīnietei Šuajai Čžanai, kurai pirms tam nebija nevienas uzvaras "Grand Slam" spēlēs (0-14).

Arī toreiz pretiniece Halepu sakāva ar ļoti agresīvu un arī precīzu tenisu. Un arī tad Halepai pirms turnīra bija veselības problēmas (kājas savainojums un saaukstēšanās).

Spītējot labās kājas savainojumam, ar izmocītu uzvaru pār Marinu Erakoviču (7:5, 6:4) 1. kārtas barjeru spēja pārvarēt Garbinje Mugurusa, kura mačā pret Jaunzēlandes tenisisti abos setos bija iedzinējos. 1. setā viņa pie rezultāta 4:5 ar spēcīgu pirmo servi atspēlēja setbumbu, pēc tam uzvarot trīs geimos pēc kārtas. Savukārt 2. setā "French Open" čempione no 1:4 paņēma piecus geimus pēc kārtas.

Šis savainojums viņai bija jau Brisbenā, bet šodien par sevi lika manīt pēc 1. seta, kad sekoja ilgs medicīnas pārtraukums. Mugurusai pēc cīņas atsākšanas bija problemātiska pārvietošanās un servēšana, bet Erakoviča, tikusi pie trīs geimu pārsvara, sāka spēlēt ar acīmredzamu nervozēšanu un palaida vējā lielisku iespēju gūt vērtīgu uzvaru.

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801