25.10.2017. 19:00

Halepa ranga 1. vietā pavada trešo nedēļu un Singapūrā viņai ir pirmais turnīrs tādā statusā, kas ir nopietni apdraudēts – uz 1. vietu pēc "WTA Finals" noslēguma bez viņas pretendē vēl trīs tenisistes. 67 nedēļas virsotnē bijusī Vozņacki, kura Simonu Singapūrā nevar apsteigt, šodien Halepai noorganizēja murgainu spēli.

Rumānijas tenisiste spēcīga uzbrukuma trūkuma dēļ nespēja apspēlēt Vozņacki aizsardzību, kurai talkā nāca Singapūras korta lēnais segums, kas Dānijas tenisistei palīdzēja atsist ļoti daudz bumbiņu. Halepa bieži izvēlējās ļoti riskantus uzbrukumu variantus ar spēlēšanu pa līnijām. Tāds teniss noveda pie Halepai neraksturīgi liela nepiespiesto kļūdu daudzuma tik īsā mačā (17) ar sitieniem gan autos, gan tīklā.

Vozņacki pēc šodienas panākuma ir 4-2 bilance pret Halepu, kuru viņa šogad uzvarēja arī jūnijā Īstbornā (5:7, 6:4, 6:1), kur Simona nemācēja nosargāta seta un divu breiku pārsvaru.

Šodienas uzvara pār Halepu Karolīnai ir karjeras trešais (3-7) panākums pret ranga 1. vietā esošo spēlētāju, visas trīs uzvaras gūstot pēdējo trīs mēnešu laikā. Pirmā uzvara viņai bija augustā Toronto pret Karolīnu Pliškovu, bet otrā septembrī Tokijā pret Garbinji Mugurusu.

Garsija Svitoļinu 6. oktobrī Pekinas "Premier Mandatory" turnīra ceturtdaļfinālā pieveica ar rezultātu 6:7(5), 7:5, 7:6(6), toreiz atspēlējot vienu mačbumbu. Francijas tenisistei obligāti bija jāuzvar tajā mačā, lai neizstātos no cīņas par "WTA Finals" kvalifikāciju. Ja viņa nebūtu atspēlējusi to mačbumbu un pieveikusi Svitoļinu, šonedēļ Singapūrā Garsijas vietā spēlētu Johanna Konta.

Šodien Singapūrā Garsija Svitoļinu vēlreiz pieveica dramatiskā trīs setu cīņā, kurā Garsija zaudēja 1. setā taibreikā. Karolīna 1. setu zaudēja iespaidīgā veidā – viņai divreiz bija breika pārsvars, kā arī vēlāk taibreikā 4:0 vadībā un arī divas setbumbas. Abas izniekotas ar neapdomīgu sitienu izvēli dominējošā tenisā, kad viņa neprecīzi nospēlēja izgājienā pie tīkla. Pirmajā gadījumā Svitoļina Garsiju sodīja ar apvedošo sitienu, bet otrajā reizē Ukrainas tenisistei paveicās. Garsija izveidoja šķietami ideālu uzbrukumu, taču viņai pirms bumbiņas atsišanās un sitiena izdarīšanas bija pārāk daudz laika, lai izvēlētos uzbrukuma variantu, un Garsija kļūdījās ar "forehand' sitienu.

2. setā pēc trešā geima (1:2) nokļūstot iedzinējos jau ar setu un breiku, mačā ar daudz agresīvāku tenisu dominējusī Garsija pauzē starp geimiem nedaudz izraudājās, esot sašutusi par netaisnīgo rezultātu, un pēc tam izgāza dusmas, uzvarot četros geimos pēc kārtas. Garsija breiku atspēlēja arī pēdējā setā, turklāt šoreiz to paveica pēdējā brīdī – kad Svitoļina pie 5:3 servēja par uzvaru. Garsija devītajā geimā izcēlās ar četrām tīri uzvarētām izspēlēm, noorganizējot "sauso" breiku. Uzbrukums viņai vēl vienu breiku nopelnīja arī aiznākamajā geimā, pēc tam mierīgi izservējot maču.

Vozņacki jau ir iekļuvusi pusfinālā, bet vēl nav nodrošinājusi uzvaru grupā. Lai būtu pilnīgi droša par 1. vietas ieņemšanu, viņai pēdējās kārtas mačā nepieciešams uzvarēt vienā setā pret Garsiju, taču var būt variants, kad tas nav nepieciešams. Arī pārējās trīs spēlētājas šajā grupā, ieskaitot ar 0-2 bilanci esošo Svitoļinu, saglabājušas izredzes tikt pusfinālā. Vislabākā situācijā atrodas Halepa, kura vienīgā ir situācijas noteicēja. Proti, ja viņa uzvarēs Svitoļinu, Simona pievienosies Vozņacki pusfinālos. Garsijai un Svitoļinai jāuzvar pašām, turklāt nepieciešams labvēlīgs rezultāts konkurentes spēlē. Piektdien pirmajā spēlē tiksies Vozņacki un Garsija.

Dienvidrietumu Loku Šaušanas Sporta Klubs, biedrība Celtnieku 40-42, Grobiņa, Grobiņas n., LV-3430