29.12.2017. 09:58

Hakinens par čempionu kļuva 1998. un 1999. gadā, bet pēc 2001. gada sezonas noslēdza F1 karjeru. Tikmēr Hamiltons, kurš šogad izcīnīja ceturto titulu un šobrīd neizskatās, ka būtu gatavs pie tā apstāties.

"Lūisa sasniegtie četri tituli ir kaut kas iespaidīgs un var redzēt, ka viņš savu izsalkumu nav zaudējis, kas ir kritiski svarīga nianse," savā blogā raksta Hakinens. "Kad es pats biju ieguvis titulus 1998. un 1999. gadā, biju pilnībā apņēmies 2000. gadā izcīnīt trešo titulu, tomēr tam nebija lemts notikt. Pēc tās sezonas man nedaudz pazuda enerģija un nebija ilgi jāgaida pirms beidzu karjeru."

Hakinena tautietis Valteri Botass šobrīd startē spēcīgajā "Mercedes" komandā un pērn guva vairākas uzvaras. Hakinens uzskata, ka Botasa potenciāls ir vēl daudz lielāks un tas varētu būt redzams jau nākamajā sezonā.

"Biju patiesi priecīgs redzēt, ka Valteri uzvarēja trīs posmos," atzīst Hakinens. "Viņš ir spēcīgs un līdzsvarots puisis, un uzvaras Krievijā, kā arī Austrijā parādīja, ka viņam ir spējas. Sezonas vidū viņam bija daži grūti brīži, bet es zinu, cik smagi viņš strādāja, lai būtu tur, kur ir tagad, un varat būt droši, ka starpsezonā viņš izmantos visas iegūtās zināšanas, lai kļūtu vēl spēcīgāks."

Tāpat Hakinens uzsver, ka šobrīd F1 sacīkstēs startē ļoti daudz talantīgu sportistu, un tā nav bijis vienmēr: "Jau iepriekš esmu teicis, ka Makss Verstapens aizvadītajā sezonā īpaši izcēlās, jo viņu bija tik aizraujoši vērot. Arī Stofelu Vandūrnu, Estebanu Okonu un Karlosu Sainsu ir aizraujoši vērot. Zinot to, ka viņu pārinieki ir Fernando Alonso, Serhio Peress un Niko Hilkenbergs, kuri ir ļoti ātri, jāsecina, ka šobrīd "Formulā 1" ir, iespējams, talantīgākie piloti kādi jebkad šeit bijuši."

Izmantotie resursi:F1Today.netLatvijas Speciālā olimpiāde R.Feldmaņa 11, Rīga, LV-1014
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA
FTA
Reģistrēties