07.12.2013. 16:50
Viens no Itālijas labākajiem basketbolistiem Daniels Hakets atteicies pamest savu Sjēnas "Montepaschi" komandu sezonas laikā, lai pievienotos bagātajam Stambulas "Galatasaray" klubam, pret ko jācīnās ULEB Eirolīgas grupā, vēsta itāliešu mediji.

Sjēnas laikraksts "Corriere di Siena" raksta, ka "Galatasaray" kluba vadība piedāvājusi 25 gadus vecajam Haketam izpirkt viņa līgumu ar "Montepaschi" vienību un pievienoties turkiem. 198 centimetrus garais aizsargs atteicies no šādas iespējas, parādot lojalitāti Sjēnas klubam un apliecinot, ka nevēlas sezonas gaitā mainīt komandu, ar ko iesākts ceļš pretī konkrētiem mērķiem.

Hakets, kurš pēc vidusskolas un koledžas pabeigšanas aiz okeāna, atgriezās dzimtenē, vispirms uzspēlējot Trevīzo "Benetton" un tad pavadot divus gadus savas bērnības pilsētas Pezaro vienībā. 2012. gada vasarā Hakets parakstīja līgumu uz divām sezonām ar "Montepaschi" un jau pirmajā sezonā saņēma gandrīz visus iespējamos Itālijas titulus - valsts čempions, kausa ieguvējs, finālsērijas MVP, kausa MVP, superkausa čempions un superkausa MVP (iztrūka vien sezonas MVP, ko saņēma Džidži Datome).

Vasarā interesi par atlētisko aizsargu izrādīja vairāki klubi aiz okeāna, tomēr Hakets palika Sjēnā, ar ko pašreizējais līgums beigsies pēc šīs sezonas. Kluba prezidents Fernandino Minuči vēlas sagaidīt Eirolīgas pirmās kārtas beigšanos, lai novērtētu situāciju un tad, iespējams, uzsāktu pārrunas par līguma pagarināšanu.

"Montepaschi" un "Galasataray" cīnās vienā apakšgrupā Eirolīgā - itālieši ar trim uzvarām astoņās spēlēs ir piektie C grupā, taču saglabā reālas cerības uz tikšanu Top16. Turkiem tikmēr vieta 16 labāko skaitā jau nodrošināta - ar piecām uzvarām un trim zaudējumiem šobrīd otrā vieta grupā. Abās savstarpējās spēlēs uzvaras izcīnīja "Galatasaray" (84:75, 52:54).

Hakets šosezon Eirolīgā vidēji guvis 14,3 punktus, atdevis 5,8 rezultatīvas piespēles, izcīnījis 4,5 atlēkušās bumbas un izprovocējis 8,1 piezīmi. Itālijā, kur Sjēnai pagaidām otrā vieta (6-2) Haketam vidēji 12,9 punkti, 5,8 piespēles, 4,9 atlēkušās bumbas un 4,1 izprovocēta piezīme.Trāpītava.com, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties