20.10.2015. 23:43
Šovakar UEFA Čempionu līgas H grupā trešo uzvaru tikpat spēlēs izcīnīja Sankpēterburgas ''Zenit'', kas savā laukumā ar 3:1 sakāva ''Lyon'' futbolistus. Otrajā vietā ar sešiem punktiem itin stabili tagad var justies ''Valencia'', kas prata izmocīt 2:1 panākumu pret ''Gent''.

''Zenit'' turnīru ne tajā spēcīgākajā grupā bija iesākuši izcili - 3:2 uzvara pret ''Valencia'' viesos un savā laukumā ar 2:1 pieveikta ''Gent'', kas komandai ļāva izvirzīties pirmajā vietā grupā. Otrā ar trim punktiem bija ''Valencia'', kas viesos ar 1:0 bija apspēlējusi ''Lyon''. Savukārt ''Gent'' un ''Lyon'' pie vienīgā punkta bija tikušas savstarpējā spēlē, izspēlējot neizšķirtu 1:1.

''Zenit'' un ''Lyon'' spēle iesākās ar ļoti ātriem vārtiem - 3. minūtē pēc Oļega Šatova izcilas piespēles starp aizsargiem teicamā pozīcijā vārtu priekšā nonāca Artjoms Dzjuba, kurš, daudz nedomājot, sita garām vārtsargam un panāca 1:0 mājinieku labā. Jāsaka, ka pirmajā puslaikā kopumā laukumā risinājās diezgan līdzīga spēle, puslaika vidū abas neizmantoja pa labam momentam, tādējādi francūži pirmajā puslaikā tā arī palika uz nulles, un pēc 45 minūtēm ''Zenit'' minimāls 1:0 pārsvars.

Otrā puslaika sākumā pēc Kristofa Žalē piespēles no labas malas ar elegantu kustību Aleksandrs Lakazets pārvirzīja bumbu vārtu tālajā stūrī - 1:1. 56. minūtē sekoja Halka atbilde, kurš bumbu saņēma laukuma centrā, pēc tam uzsāka kustību vārtu virzienā un no 25 metriem izšķīrās sist pa vārtiem, raidot bumbu vārtu stūrī un gūstot trešos vārtus tikpat aizvadītajās spēlēs Čempionu līgā - 2:1. Skaidrs, ka pie šāda rezultātā ''Lyon'' spēlēja atklātāk un centās izlīdzināt rezultātu, bet iekrita pretuzbrukumā, kura noslēgumā pēc Šatova piespēles no nelielas distances bumbu vārtos ieraidīja Denijs - 3:1, kas ''Zenit'' pozīcijas galvgalī padara vēl drošākas.

''Valencia'' un ''Gent'' cīņā pirms mača itin drošas favorītu pozīcijas bija jāatvēl spāņiem, kuriem savā laukumā citu mērķu, kā izcīnīt trīs punktus, nebija. Lai arī bumbas kontrolē ''Valencia'' liela pārsvars nebija, momentus krietni labāk veidoja mājinieki, taču nespēja izmantot kaudzi no tiem. 15. minūtē pēc centrējuma soda laukumā no labas malas bumbu vārtu priekšā aizskāra ''Gent'' futbolists Lase Nīlsens un ieraidīja to savos vārtos (1:0). Par neveiksmīgu pirmo puslaiku beļģi gan nevarēja sūdzēties, jo 40. minūtē Tomass Fokē no soda laukuma robežām ietrieca bumbu vārtu tālajā devītniekā - 1:1.

Interesanti, ka otrajā puslaikā ''Gent'' pat vairāk kontrolēja bumbu, izdarīja divus sitienus pa vārtiem, kamēr ''Valencia'' astoņas reizes sita vārtu virzienā, taču ne reizi to četrstūrī. Lai nu kā, ''Valencia'' vienalga prata izcīnīt uzvaru. 72. minūtē veiksmīgā epizodē tuvu vārtiem bumbu saņēma Hose Gaja, kurš uzreiz centās sist vārtu virzienā - sitiens nebija īpaši spēcīgs, bet bumbu laimīgi spāņiem atsitās serbu Stefanu Mitroviču un ielidoja vārtos - 2:1. Izskaņā ''Valencia'' vairāk domāja par rezultāta nosargāšanu, ko arī prasmīgi izdarīja, iegūstot ļoti svarīgus trīs punktus.

Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
Zenit - Lyon 3:1 (1:0) Dzjuba 3' Halks 56' Denijs 83' - Lakazets 49'
Valencia - KAA Gent 2:1 (1:1) Nīlsens 15' (s.v.) Mitrovičs 73' (s.v.) - Fokē 40'