22.10.2013. 23:42
Šovakar UEFA Čempionu līgas H grupā tika aizvadītas trešās kārtas spēles. "San Siro" stadionā "Barcelona" atspēlējās pret "Milan" un spēlēja neizšķirti 1:1, bet Glāzgovā "Celtic" ar 2:1 pieveica Amsterdamas "Ajax".

Kā jau tika paredzēts, viesu sākumsastāvā atgriezās komandas līderis Lionels Mesi, kurš kopā ar Neimāru un Aleksisu Sančesu veidoja uzbrukuma trio. Savukārt laukuma saimnieku formas tērpā, pēc vairāku gadu pārtraukuma, Čempionu līgā atkal spēlēja Kakā. "Milan" spēli sāka agresīvāk un uzņēmīgāk par pretiniekiem un tika atalgoti ar gūtajiem vārtiem jau devītajā minūtē. Pie sava soda laukuma neuzmanīgi nospēlēja viesu centra aizsargu pāris Havjērs Maskerāno ar Žerāru Pikē, un Robinjo pārtvēra bumbu. Tālāk jau nostrādāja brazīliešu duats - sekoja piespēle soda laukuma kreisajā malā Kakā, kurš pēc īsas pauzes precīzi atdeva bumbu atpakaļ pret vārtiem ieskrējušajam Robinjo, kam tikai atlika trāpīt vārtos (1:0).

Neskatoties uz to, ka spēles ievadā laukuma saimnieki ļoti droši spēlēja savā laukuma pusē, neļaujot izvērsties "Barcelona" spēlētājiem savu kombināciju veidošanā, pēc zaudētajiem vārtiem viesi arvien biežāk atrada robus pretinieku aizsardzības bastionos. Vārti otrā laukuma pusē tika gūti jau 23. minūtē un atkal viss sākās ar kļūdu aizsardzības zonā. Andrees Injesta izmantoja "Milan" spēlētāju paviršību netālu no laikuma centra, nogādāja bumbu Mesi, kurš ieskrēja soda laukumā un neskatoties uz aizsargu pretestību raidīja to vārtu labajā stūrī (1:1). Atlikušajā puslaika daļā iespējas gūt vārtus neizmantoja abas komandas, lai gan vairāk tās bija viesiem. Pēc Viktora Valdesa kļūdas izgājienā no vārtiem Felipe Meksess ar galvu raidīja bumbu garām vārtiem, savukārt pie otriem vārtiem labas iespējas atzīmēties neizmantoja Sančess un Neimārs.

Jau no otrā puslaika sākuma "Milan" atklāti spēlēja no aizsardzības un centās izmantot retās izdevības pretuzbrukumiem. Jau pirmajā no tiem mājiniekiem bija izcila iespēja gūt vārtus, kad pēc Muntari piespēles Robinjo soda laukumā bija pilnīgi viens pie bumbas, bet nespēja to diezgan muļķīgā veidā apstrādāt, līdz ar to moments bija izniekots. Tūlīt pēc tam jau Injesta neizmantoja savu iespēju otrā laukuma pusē, kad sitiens īsti neizdevās un Marko Amelia bumbu tvēra. Visu otro puslaiku viesi turpināja kontrolēt spēles gaitu, bet nepameta sajūta, ka abas komandas ir apmierinātas ar neizšķirtu rezultātu un pirms svarīgām spēlēm savu valstu čempionātos nemaz īpaši necentās pielikt maksimālas pūles uzvaras izcīnīšanai.

Spēle Glāzgovā sākās ar loģisku laukuma saimnieku spiedienu, lai gan reālas iespējas gūt vārtus netika izveidotas. Bet jau puslaika vidusdaļa tika aizvadīta "Ajax" komandas zīmē. Uzbrukumi sekoja viens otram un vienā no tiem Kristians Poulsens pārbaudīja mājinieku vārtu staba izturību. Tomēr puslaika beigās vadībā izvirzījās "Celtic", kad soda laukumā tika pārkāpti noteikumi pret Entoniju Stouksu un Džeimss Forests pārliecinoši realizēja 11 metru soda sitienu (1:0).

Otrā puslaika sākumā "Celtic" ieguva divu vārtu pārsvaru, kad pēc Georgiosa Samarasa reida pa kreiso malu "Ajax" aizsargs izraidīja bumbu ārpus soda laukuma, bet pie tās pirmais bija Berams Kajals, kurš uzreiz izdarīja sitienu pa vārtiem un bumba no aizsarga Stefana Densvila atrada ceļu tīklā (2:0). Viesi izmisīgi centās atgriezt intrigu mačā un iespēju "Ajax" spēlētājiem netrūka, tomēr Džeimsa Forstera sargātos vārtus iekarot izdevās tikai kompensācijas laikā, kad ar precīzu tālsitienu izcēlās Lasse Šons (2:1). Līdz ar to "Celtic" izcīnīja pirmo uzvaru turnīrā un apsteidza tabulā šīvakara pretinieci.