16.08.2015. 19:54
Latvijas U16 puišu izlase Eiropas kadetu čempionātā Kauņā pēdējā spēlē revanšējās Melnkalnes komandai par zaudējumu turnīra pirmajā spēlē – 60:57 (13:18, 26:35, 51:48). Noslēguma tabulā Latvijas komanda ieņēma 11.vietu. Pieci čempionātā spēlējušie basketbolisti Eiropas U18 čempionātā varēs spēlēt arī nākamajā gadā.

Latvijas U16 izlases galvenais treneris Guntis Endzels:

“Pirmajā puslaikā iniciatīva un pārsvars bija pretiniekiem. Pēc pārtraukuma sākām spēlēt agresīvāk, izmantojot presingu un aktīvi darbojoties aizsardzībā. Izrādījās, ka runām par spēku izsīkumu un nogurumu pēc Eiropas jaunatnes olimpiādes nav nekāda pamata. Spēka pietika.

Mūsu ofensīva pārsteidza pretiniekus. Piespiedām viņus kļūdīties (pārķertās bumbas 10-3), izsitām no līdzsvara un tas sāka izpausties neprecīzajos metienos. Savukārt paši, guvuši dažus vieglos punktus, atguvām pārliecību. Pārņēmām iniciatīvu un, kaut arī tālu atrauties neizdevās, psiholoģiskais pārsvars bija mūsu pusē.

Patīkami turnīru pabeigt ar uzvaru un, galvenais, esam saglabājuši vietu virslīgā nākamajam gadu gājumam. Tomēr pašapmierinātībai nav nekāda pamata, jo šis čempionāts uzrādīja daudz problēmu. Par tām parunāsim mierīgākos apstākļos, pēc atgriešanās mājās.”