01.05.2015. 13:11
Pulksten 17:15 ar Latvijas valstsvienības un olimpiskās čempiones Kanādas dueli startēs 2015. gada pasaules čempionāts hokejā. Olybet eksperts Guntars Paste atklāj, kurus spēlētājus gribēja redzēt sastāvā, kurš pie Teda Nolana nekad nespēlētu pirmajā maiņā, cik tuvu pasaules čempionātam reiz bija pārbaudes mačos nevienus vārtus neielaidušais Jānis Kalniņš un kas būs Latvijas izlases iekļūšana ceturtdaļfinālā.

Beļavskis redz Bukartā potenciāluPirms 2015. gada pasaules čempionāta hokejā izveidojusies situācija, ka Latvijas izlasi pārstāvēs visi, kas nav traumēti, mūsu labākie spēlētāji. Protams, būtu interesanti redzēt, kā šādā līmenī izskatītos aizsargs Ēriks Ševčenko un uzbrucējs Artūrs Kuzmenkovs, jo viņi Karagandas "Saryarka" rindās uzvarēja Krievijas čempionāta regulārajā sezonā, un tas ir nopietns turnīrs. Iespējams, galvenajam trenerim Aleksandram Beļavskim nepietika laika, lai iedziļinātos un saprastu Ševčenko uzbrūkošo spēles stilu, bet tieši tāpēc viņam uzticēta komandas veidošana, kadru atlase. Beigās par rezultātu atbild tieši treneris.

Pārbaudes spēles neviens neņem vērā, tāpēc tikai pasaules čempionātā redzēsim, vai Beļavskis ir gatavs šādam līmenim, vai viņš ir gatavs trenēt Latvijas izlases līmeņa komandu, kā viņš tiks galā ar šķēršļiem un pārbaudījumiem. Izskatās, ka Beļavskis varētu būt Roberta Bukarta, kurš kopā ar Jāni Spruktu un Miķeli Rēdlihu iekļauts pirmajā maiņā, treneris, jo Teda Nolana vadītajā izlasē viņu neieraudzītu.

Beļavskis viņā redz potenciālu, un lai Bukartam veicas. Iespējams, 2015. gada pasaules čempionāts kļūs par viņa čempionātu, izšaus, sametīs vārtus un pierādīs. Jājautā: ja ne tagad, tad kad šie spēlētāji pierādīs, ka var ne tikai braukt piekabinātajā vagonā aiz citu mugurām, bet ir spējīgi sasniegt lielus uzdevumus un ir lieli meistari?

Kalniņam pasaules čempionātā bija jādebitē pirms četriem gadiemProtams, līderi būs tie paši - Kaspars Daugaviņš, Lauris Dārziņš, Miķelis un Krišjānis Rēdlihs. Tāpat jācer, ka vārtsargi nodemonstrēs pārliecinošu sniegumu, jo mūsdienu hokejā tas sastāda 70-80% no mača gala iznākuma. Domāju, ka pārbaudes spēlēs varēja dot iespēju Ivaram Punnenovam, jo Elvja Merzļikina demonstrētais sniegums neiespaidoja vispār. Paņemot Jāni Kalniņu, tika izdarīta pareizā izvēle.

Atceros 2011. gadu, kad Latvijas izlases ģenerālmenedžeris bija Sandis Ozoliņš, un viņš "Liepājas metalurga" vārtsargā Kalniņā redzēja pasaules čempionāta līmeņa spēlētāju. Biļete uz Slovākiju bija kabatā, taču Kalniņš pateica, ka viņam jāmācās, un palika mājās. Aizbrauca Mārtiņš Raitums un Māris Jučers, kopā laukumā pavadot 18 minūtes. Potenciāls ir, tāpēc jādod iespēja, varbūt debesīs uzlēks jauna zvaigzne.

Kāpēc bija jāņem savainotais Indrašis?Tikmēr man nesaprotams ir lēmums sastāvā iekļaut savainoto Miku Indraši. Kāds labums no uzbrucēja, kuram ir nopietna trauma? Visi zinām: Indrašis ir divu pirmo maiņu spēlētājs, viņš neies laukumā trešajā virknējumā, un tas nozīmē, ka kāds no pirmā sešinieka jāņem laukā. Miks joprojām nevar lāgā mest pa vārtiem, un šaubos, ka čempionāta laikā savainojums strauji sadzīs vai lielu labumu dos pretsāpju injekcijas. Labāk dot iespēju veselajiem, bet tas lai paliek uz treneru sirdsapziņas, kā viņi redz Indraša lomu komandā.

Uzskatu, ka Latvijas Hokeja federācijas dotā uzdevuma - desmitās vietas - sasniegšana būs liels panākums, bet spēlēšana ceturtdaļfinālā tiks pielīdzināta brīnumam. Jācer, ka hokejistiem labākā fiziskā kondīcija būs pret ņemamajiem pretiniekiem - Franciju, Vāciju un Austriju. Vēlēsim mūsējiem veiksmi, izturību un uzvaras!

Sapņu fināls - Krievija pret KanāduRunājot par pasaules čempionāta favorītēm, redzu piecas izlases - Kanādu, kas vienmēr ir spēcīga, Krieviju, kas arī nebūs švaka, Zviedriju, kuras rindās ir 12 Nacionālās hokeja līgas spēlētāju, Somiju, kas nevienam nepaliks parādā, un laukuma saimnieci Čehijas izlasi, lai gan mājiniekiem ne vienmēr izdodas iepriecināt līdzjutējus.

Ja pagājušajā gadā Krievija par čempioni kļuva, jo pārējās izlases nebija sapulcinājušas labākos spēkus, piemēram, amerikāņiem vārtos bija 40 gadus vecais Tims Tomass, tad šajā pasaules čempionātā vāju komandu nav. Tiesa, krievus joprojām uzskatu par favorītiem - Jevgeņijs Malkins, Iļja Kovaļčuks, Sergejs Bobrovskis -, kas spēlēs finālā. Protams, sapņu fināls būs Krievija pret Kanādu, un tad vērtīgākā spēlētāja balvu iedos Sidnijam Krosbijam, kurš, zinot Ziemeļamerikas spēlētāju mentalitāti, uz pasaules čempionātu nebrauktu, ja būtu gatavs tikai par 80 procentiem. Ja finālā tiks Čehijas izlase, tad 100% MVP būs Jaromīrs Jāgrs.get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties