09.12.2014. 17:04
Latvijas labākā tenisista Ernesta Gulbja aizvadītajā vasarā Francijas atklātajā čempionātā izcīnīto uzvaru pār slaveno šveicieti Rodžeru Federeru Tenisa profesionāļu asociācija (ATP) ierindojusi otrajā vietā starp Grand Slam sezonas lielākajiem pārsteigumiem.

Kā zināms, Gulbis titulēto tenisistu pieveica šī gada 1.jūnijā, Francijas atklātā čempionāta ceturtās kārtas mačā uzvarot ar 6-7 (5:7), 7-6 (7:3), 6-2, 4-6, 6-3.

Šī mača otrajā setā Federers atradās vadībā ar 5-3, turklāt viņam vajadzēja servēt, taču Gulbis nodemonstrēja teicamu sniegumu, atspēlējoties un pēcāk setu uzvarot taibreikā, kas viņam ļāva rezultātu pa setiem izlīdzināt.

Kopumā abu tenisistu duelis piecos setos ilga trīs stundas un 42 minūtes.

Pēc šīs cīņas latvietis izteicās, ka šī ir viņa lielākā uzvara karjerā. Pārvarot ceturto kārtu, Gulbis sasniedza turnīra ceturtdaļfinālu, kur viņš pieveica čehu Tomāšu Berdihu, taču pēc tam pusfinālā bija spiests atzīt šo sezonu lieliski aizvadījušā serba Novāka Džokoviča pārspēku.

Tikmēr ATP par šīs sezonas lielāko pārsteigumu nosaukusi 19 gadus vecā austrāliešu talanta Nika Kirga uzvaru Vimbldonas ceturtās kārtas mačā pret titulēto spāni Rafaelu Nadalu.

Kirgis bija pārāks par savu pretinieku ar 7-6 (7:5), 5-7, 7-6 (7:5), 6-3. Pirms tam iepriekš austrālietis vēl ne reizi nebija spēlējis šo sacensību pamatturnīrā. Austrālietis šogad debitēja Vimbldonas čempionātā, kļūstot par pirmo īpašā ielūguma jeb wild card īpašnieku desmit gadu laikā, kurš iekļuva šo sacensību ceturtdaļfinālā.

Tiesa, sezonas turpinājums Nadalam arī bija ļoti neveiksmīgs, jo viņš iedzīvojās savainojumos, kas lika izlaist vēlāk sekojošo ASV atklāto čempionātu un sezonas noslēguma turnīru.

Savukārt sezonas lielāko pārsteigumu trijnieku noslēdz Vimbldonas turnīra otrās kārtas mačs, kurā krievs Andrejs Kuzņecovs ar 6-7 (5:7), 6-0, 3-6, 6-3, 6-2 pieveica Spānijas sportistu Davidu Ferreru.

Pirms tam savas karjeras laikā Kuzņecovs ne reizi nebija uzvarējis kādu tenisistu no pasaules ranga labāko desmitnieka, turklāt tobrīd krievs atradās ārpus ATP ranga simtnieka.