23.10.2015. 09:00
Ernests Gulbis (ATP 117.) šodien Vīnes "ATP World Tour 500" turnīrā centīsies paveikt ko tādu, kas viņam šogad vēl nav bijis pa spēkam – sasniegt pusfinālu. Lai to izdarītu, jāuzvar tenisa vēsturē eisiem bagātākais tenisists Ivo Karlovičs (ATP 20.). Spēles sākums plkst. 14:00.

Ivo Karlovičs vairs nav jauns puika, taču pat 36 gadu vecumā spēj būt konkurētspējīgs. Protams, ar tādu servi citādi nemaz nevar būt, taču viņa vecumā lielākā daļa jau ir beigusi spēlēt. Karlovičam iemesla doties pensijā vēl nav. Un kāpēc gan lai viņš to darītu, ja šobrīd spēlē labā līmenī? Spēlējot ātru tenisu bez garām izspēlēm, Karlovičs nav pamatīgi nolietojies, tāpēc arvien var produktīvi spēlēt un labi pelnīt augstākajā līmenī.

36 gadu vecumā atrasties Top 20 nav bieži sastopama parādība. Horvātu veterāns starp 20 labākajiem tenisistiem atgriezās septembrī. Ivo divdesmitniekā nebija atradies kopš 2008. gada oktobra. Tā gada augustā viņš sasniedza savu rekordu, tiekot līdz 14. vietai. Karlovičs ir vecākais spēlētājs Top 20 kopš 1990. gada februāra, kad divdesmitnieku noslēdza tobrīd 37 gadus vecais Džimijs Konorss.

Karlovičs šosezon labojis divus ATP rekordus eisu kategorijā. Jūnijā Hallē Karlovičs mačā pret Tomāšu Berdihu sakrāja 45 eisus, kas ir trīs setu mača rekords. Savukārt oktobrī Šanhajā Ivo kļuva par eisu karali, apsteidzot savu tautieti Goranu Ivaniševiču.

Karlovičs pēdējos piecus zaudējumus piedzīvojis, nespējot uzvarēt taibreikā. Divu taibreiku mačā zaudēts gan Nikam Kirjosam Kualalumpurā, gan Pablo Kuevasam Pekinā. Savukārt izšķirošā seta taibreikā viņš piekāpās Jirži Veselijam "US Open" (tātad – 5. setā), Stenam Vavrinkam Sinsinati un pagājušajā nedēļā Rafaelam Nadalam Šanhajā. Mačā pret spāni 3. seta taibreikā Karloviču iegāza dubultkļūda. Karlovičs 3. seta taibreikā no Top 10 spēlētājiem šogad zaudējis arī Davidam Fereram, bet Rodžeram Federeram Hallē piekāpās divos taibreikos.

Interesanti, ka Karlovičs bieži pretiniekus apspēlē taibreikos, taču izšķirošā seta (trešā vai piektā) taibreikos Karlovičs šogad spēlē ļoti slikti – viņš zaudējis visus astoņus! Salīdzinājumam – Gulbis uzvarējis pēdējos sešus. Tas attiecas uz ATP mačiem, Vankūveras "Challenger" turnīrā viņš izšķirošā seta taibreikā zaudēja Iļjam Marčenko.

Tāpat kā Gulbim (4-7), arī Karlovičam šogad ir negatīva taibreiku bilance (29-39). Šonedēļ vienīgais uzvarēts mačā pret Andresu Sepi (7:6(5), 6:3). Tas bija 1. kārtā, bet 2. kārtā ar 6:4, 7:5 apspēlēts Sergijs Stahovskis. Karlovičs divos mačos nav nobreikots, kopumā saskaroties ar tikai vienu breikbumbu, kas tika atspēlēta pret Itālijas tenisistu. Eisu karalim divos mačos 27 (17+10) eisi un ar pirmo servi uzvarēti 89% punktu.

Karlovičs ir viens no četriem tenisistiem, kurš šogad uzvarējis pasaules pirmo numuru Novaku Džokoviču. Uzņemšanas spēles meistaram Džokovičam todien nebija nevienas breikbumbas, bet pats vienu no diviem setiem zaudēja bez taibreika. Protams, sezonas pirmajā nedēļā tādi "misēkļi" var gadīties.

Gulbis otrajā mačā pēc kārtas sacentīsies ar lielisku servētāju, taču spēle būs pavisam citādāka nekā pirms divām dienām. Kamēr Isners ir gala līnijas spēlētājs, Karlovičs piekopj "serve&volley" tenisu, turklāt pie tīkla bieži dodas arī pretinieku serves geimos. Ernests pret tādiem spēlētājiem jūtas kā zivs ūdenī, jo var likt lietā apvedošos sitienus. Protams, izpildījumam jābūt ļoti labam, jo pie tīkla ir milzīgs rāmis.

Gulbis ar Karloviču ir sacenties tikai vienreiz un viņu 2010. gada 28. februārī (Karloviča dzimšanas dienā!) Delrejbīčas finālā sagrāva ar rezultātu 6:2, 6:3. Gulbis toreiz guva četrus breikus no deviņām iespējām, bet pats atspēlēja abas breikbumbas.

Starp citu, Karlovičs šogad vienīgo titulu izcīnīja Delrejbīčā (finālā 6:3, 6:3 pret Donaldu Jangu). Vēl finālā spēlēts arī Ņūportā, kur 3. seta taibreikā zaudēts Radžīvam Ramam.

Gulbis šogad trešo reizi ticis līdz ceturtdaļfinālam. Maijā Nicā divos setos zaudēts Dominikam Tīmam, bet augustā Monreālā trīs setos izlaista uzvara pār vareno Džokoviču, toreiz ranga līderim zaudējot ar divām mačbumbām. Ernests pusfinālā pēdējo reizi spēlēja pagājušā gada oktobrī Maskavā. Karlovičam šogad ceturtdaļfinālos 5-4 bilance.

Ja izdosies uzvarēt Karloviču, arī nākamajā mačā pretī var nākt tenisists, kura spēle ļoti atkarīga no serves – Kevins Andersons. Viņam gan vispirms jāuzveic Stīvs Džonsons. Gulbis ar Karloviču šodien sacentīsies plkst. 14:00. Vīnes turnīru rāda Sky Sports, pieejamas arī populārās tiešraides internetā.