23.07.2015. 09:00
Ernests Gulbis (ATP 81.) šodien Bostādē aizvadīs 2. kārtas maču māla seguma "ATP World Tour 250" sērijas sacensībās, ap plkst. 13:30 sacenšoties ar iepriekš ne reizi neuzvarēto Francijas tenisistu Polu-Anrī Matjē (ATP 121.).

Aizvakar ar 6:2, 6:0 sagraujot Marselu Ihanu, Gulbis guva tikai piekto uzvaru šogad. Tas, ka Turcijas labākais tenisists īpaši necentīsies cīnīties, bija nojaušams, jo Ilhans Zviedrijā ieradās piekusis pēc Deivisa kausa, turklāt nav māla cienītājs.

2. kārtas mačs Gulbim noteikti būs daudz nopietnāks, jo pretī stāsies neparocīgais francūzis Pols-Anrī Matjē. Ernests viņam zaudējis visas trīs iepriekšējās spēles. Vienīgā tikšanās uz māla bija 2012. gadā Gštādē, kur Gulbis zaudēja ar rezultātu 2:6, 6:2, 6:7(5).

Kāpēc Gulbim allaž ir tik lielas grūtības pret Matjē? Divi vārdi – garās izspēlēs. Gulbis nav pacietīgs tenisists, bet Matjē pret ilgu bumbošanos neiebilst un tādu tenisu Ernestam veiksmīgi ir uzspiedis iepriekšējās tikšanās reizēs.

33 gadus vecā Matjē karjeras labākie gadi viņam jau ir aiz muguras. Francūzis savu reitinga rekordu sasniedza 2008. gadā, kad tika līdz 12. vietai. Pēdējās sezonas daudz mocījies ar savainojumiem, atgriešanās iepriekšējā līmenī nav notikusi.

Kamēr Gulbis šogad uzvarējis tikai piecus mačus, Matjē situācija ir vēl bēdīgāka. Viņam šogad ir tikai divas uzvaras (2-7). Pirmā gūta februārī Monpeljē pret otrajā simtā esošo japāni Taro Danielu, bet otrā pirms divām dienām pret Žeremī Šardī (7:5, 6:3). Matjē Bostādē ieradās ar sešu zaudējumu sēriju.

Šeit gan uzreiz jāuzsver, ka runa ir tikai par ATP pamatturnīru mačiem. "Challenger" un kvalifikācijās viņš šogad spēlējis ļoti daudz, sakrājot attiecīgi 13-7 un 11-6 bilances. Matjē Bostādē jau nospēlējis četrus mačus, visos uzvarot divos setos. Kvalifikācijā tā tika gūtas trīs uzvaras. Jāatzīmē, ka Matjē šogad tikai vienreiz uzvarējis Top 50 spēlētāju, kas bija jau pieminētā aizvakardienas uzvara pār Šardī.

Gulbis divas uzvaras pēc kārtas nav guvis kopš oktobra, kad Maskavā sasniedza pusfinālu. Matjē ATP līmenī divas uzvaras pēc kārtas pēdējo reizi bija septembrī turnīrā Mecā, kur viņš sasniedza ceturtdaļfinālu. Tātad vienam tenisistam šodien būs lemts pirmo reizi 2015. gadā ATP tūrē sakrāt divus panākumus vienā turnīrā.

Gulbis zaudējis pēdējos piecus mačus pret Francijas tenisistiem. Pēdējā uzvara pret šīs valsts pārstāvjiem viņam bija pagājušā gadā "US Open", kur pieveikts Kenijs De Šepers. Kopš tā laika zaudēts Žiljēnam Beneto, Šardī, Adrianam Mannarino, Benuā Pēram un Nikolā Maū.

Gulbja un Matjē mačs plānots ap plkst. 13:30 un notiks pēc nozīmes otrajā kortā, kur Gulbis aizvadīja arī pirmo spēli. Pirms Latvijas un Francijas tenisistu mača jānospēlē viena dubultspēle, kas sāksies plkst. 12:00. Gulbja un Matjē cīņas uzvarētājs ceturtdaļfinālā sacentīsies ar Spānijas tenisistu – Tomiju Robredo vai Albertu Ramosu.