18.05.2016. 19:15
Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis trešdien Ženēvas ATP «World Tour 250» sērijas turnīra otrās kārtas mačā piekāpās horvātam Marinam Čiličam, kurš sacensībās izlikts ar trešo numuru. Gulbis zaudēja ar rezultātu 4-6, 6-7(5-7), piedzīvojot otro zaudējumu pēdējos sešos mačos.

Spēli Gulbis sāka neveiksmīgi, jo jau pirmajā geimā viņš neguva punktu pie savas serves un pēc nākamā geima Čiličs jau bija vadībā ar 2-0. Latvietis pēcāk nonāca neapskaužamā situācijā, jo vēlreiz horvāts viņu nobreikoja piektajā geimā, kas pretiniekam ļāva izvirzīties vadībā jau ar 5-1.

Tomēr astotā geima izšķirošajos brīžos Čiličs pieļāva divas dubultkļūdas pēc kārtas, kas Gulbim ļāva atgūt vienu breiku un pēcāk jau pietuvoties līdz 4-5. Tiesa, vēlreiz horvāta servi Latvijas sportists nelauza un cieta neveiksmi setā ar 4-6.

Otrā seta sākumā abi tenisisti katrs uzvarēja pie savas serves. Trešajā geimā Gulbis ieguva breikbumbu, kuru izdevās uzvarēt un iegūt 3-1 vadību setā. Arī nākamos trīs geimus tenisisti zaudēja pie savas serves, bet tad astotajā geimā Čiličs neļāva Gulbim uzvarēt nevienu izspēli, panākot setā neizšķirtu 4-4.

Latvijas tenisists pārliecinoši uzvarēja nākamo geimu, pie savas serves zaudējot tikai vienu izspēli, taču pēc tam veiksmīgi servēja arī Čiličs, vēlreiz panākot neizšķirtu. Tenisisti arī turpinājumā servēja sekmīgi, līdz ar to sekoja taibreiks, kurā Gulbis atzina pretinieka pārākumu, zaudējot setu ar 6-7(5-7).

Gulbis šonedēļ ATP rangā ieņem 76.vietu, bet Čiličs ir augstajā 11.pozīcijā.

Gulbis pēc ļoti neveiksmīga sezonas sākuma bija uzvarējis pēdējos četros no pieciem mačiem. Pagājušajā nedēļā notikušajā Romas «Masters 1000» turnīrā Gulbis pirmoreiz šosezon guva trīs uzvaras pēc kārtas - latvietis vispirms divas uzvaras izcīnīja kvalifikācijā, bet pēc tam pamatturnīra pirmajā kārtā pārspēja arī horvātu veterānu Ivo Karloviču. Savukārt otrajā kārtā latvietis pēc teicama pirmā seta ar 6-3, 4-6, 5-7 otro reizi desmit dienu laikā piekāpās Francijas tenisistam Lukam Pujē, kurš turpinājumā aizkļuva līdz turnīra pusfinālam.

Tikmēr šajā pirmdienā Ženēvas turnīra pirmajā kārtā latvietis ar 7-5, 7-5 apspēlēja šī brīža Baltijas pirmo raketi Ričardu Beraņķi no Lietuvas.

Pirms šiem diviem turnīriem Gulbis bija zaudējis sešos mačos pēc kārtas, bet trīs panākumus pēc kārtas viņš izcīnīja pirmoreiz kopš pērn oktobrī notikušā Vīnes turnīra.

Par iekļūšanu otrajā kārtā Gulbis nopelnīja 20 reitinga punktus un 8515 eiro prēmiju.

Ceturtdaļfinālā Čiličs tiksies ar argentīnieti Federiko Delvoni, kurš izlikts ar sesto numuru un pasaules rangā atrodams 33.pozīcijā.

Gulbis Ženēvā spēlē pirmo reizi.

«The Banque Eric Sturdza Geneva Open» turnīrs risinās māla jeb clay seguma kortos. Tā kopējais prēmiju fonds ir 499 645 eiro.

Šveicē šosezon risinās trīs ATP tūres turnīri.