23.06.2014. 17:21
Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Vimbldonas turnīra pirmās kārtas mačā pirmdien ar rezultātu 7-6 (9:7), 7-5, 7-6 (12:10) pieveica Igaunijas pirmo raketi Jirgenu Zopu.

• Gulbis prestižo Vimbldonas turnīru uzsāks pret Igaunijas pirmo raketi Zopu 2014. g. 20. jūnijs

Par pirmās kārtas pārvarēšanu Gulbis ticis pie 45 ATP ranga punktiem.

Tā kā uz zāles seguma lielākas priekšrocības ir servētājiem, pirmajā setā tenisisti iztika bez breika iespējām un uzvarētājs bija jānoskaidro taibreikā. Tā ievadā Gulbis zaudēja abas izspēles pie savas serves, nokļūstot iedzinējos ar 0:3, tomēr drīz vien pēc tam jau bija izvirzījies vadībā ar 4:3. Pirmais pie divām setbumbām gan tika Zops, ko latvietis spēja atspēlēt. Pēc tam jau vadību ar 8:7 ieguva Gulbis un mirkli vēlāk noslēdza pirmo setu savā labā.

Arī otrajā setā tenisisti vien retu reizi geimā pie pretinieka serves spēja panākt «vienādi» un šķita jau, ka tiks aizvadīts vēl viens taibreiks. Tomēr šoreiz Gulbis no tā paglābās - 12.geimā viņš atspēlējās no 0:30, ieguva pirmo breikbumbu mačā, ko arī izmantoja un triumfēja ar 7-5.

Kaut trešajā setā Gulbis savu pirmo serves geimu uzvarēja «sausā», Zops ne tikai atbildēja ar to pašu, bet trešajā geimā latvietim pie savas serves neļāva uzvarēt nevienā izspēlē un pirmoreiz nobreikoja pretinieku. Kopā Gulbis pamanījās zaudēt 12 izspēlēs pēc kārtas, nokļūstot iedzinējos ar 1-3. Latvietis atspēlējās sestajā geimā, kad vēlreiz izmantoja breikbumbu, panākot neizšķirtu 3-3.

Turpinājumā tenisistiem vairākas reizes bija grūtības aizstāvēt savu servi, bet tas ikreiz izdevās un arī trešā seta uzvarētājs tika noskaidrots taibreikā. Tajā sākums bija identisks pirmajam setam - Gulbis nokļuva iedzinējos ar 0:3, bet pēc tam uzvarēja vairākas izspēles pēc kārtas. Šoreiz gan tuvāk par 2:3 latvietis nepietuvojās, tomēr turpinājumā pēc divām uzvarētām izspēlēm pie savas serves Gulbis jau bija vadībā ar 5:4. Pirmo setbumbu gan atkal ieguva Zops, tomēr cīņa turpinājās ļoti saspringta, spēlētājiem apmainoties ar vēl vairākām iespējām noslēgt maču savā labā. Vairāk nekā stundu ilgušā seta noslēgumā beigās tomēr atkal nedaudz labāks ar 7-6 (12:10) bija Gulbis.

Gulbis, kurš pasaules rangā šobrīd ieņem desmito vietu, Vimbldonas turnīrā izlikts ar 12.numuru. Šogad Gulbis uzvarējis 33 no 45 ATP sērijas mačiem, iegūstot divus titulus.

ATP ranga pirmajā desmitniekā Gulbis pirmoreiz karjerā iekļuva šomēnes, kad sasniedza Francijas atklātā čempionāta pusfinālu.

Tikmēr 26 gadus vecais Zops šobrīd ir vien 272.labākais tenisists pasaulē, bet tas neliedz būt Igaunijas pirmajai raketei. Savu karjeras augstāko punktu ATP rangā Zops sasniedza 2012.gada septembrī, kad tobrīd ieņēma 71.pozīciju. Tomēr savainojumu dēļ igaunis pēdējā laikā spēlējis ļoti maz. Spēle ar Gulbi Zopam bija vien desmitā šosezon, bet Vimbldonā viņš piedalījās, pateicoties ranga aizsargāšanai.

Zīmīgi, ka Francijas atklātajā čempionātā Zops pārvarēja pirmo kārtu, jo viņa pretinieks Tomijs Hāss no Vācijas izstājās brīdī, kad pirmajā setā atradās vadībā ar rezultātu 5-2.

Abi tenisisti savā starpā iepriekš bija tikušies tikai vienu reizi - pērn Sanktpēterburgas «ATP World Tour 250» sērijas turnīra otrajā kārtā latvietis bija pārāks ar 6-3, 1-6, 6-3.

Izsētā tenisista statusu «Grand Slam» turnīrā Gulbis ieguvis septīto reizi karjerā. Ja pirmajās četrās reizēs kā izsētais viņš zaudēja jau pirmajā mačā, pirmo uzvaru latvietis guva šogad Austrālijas atklātajā čempionātā, bet Francijas atklātajā čempionātā aizvadīja sekmīgāko turnīru līdzšinējā karjerā, aizkļūstot līdz pusfinālam.

Līdz ar to Gulbis pirmajās divās kārtās nevar tikties ar citiem izliktajiem spēlētājiem, bet ar rangā augstāk esošiem tenisistiem latvietis nevarēs sacensties ātrāk par ceturto kārtu jeb astotdaļfinālu.

Otrajā kārtā Gulbis tiksies ar šobrīd ATP ranga 90.vietā esošo Ukrainas tenisistu Serhiju Stahovski, kurš ar 6-3, 6-3, 6-3 pārliecinoši uzveica Karlosu Berloku no Argentīnas. Savukārt pēc tam pretī var nākt spānis Fernando Verdasko, kam Gulbis šajā turnīrā piekāpās pērn.

Gulbis ar Stahovski līdz šim ticies piecas reizes, gūstot četrus panākumus.

Sešās dalības reizēs Vimbldonā Gulbis tikai pērn pirmoreiz aizkļuva līdz trešajai kārtai, kurā piekāpās Verdasko.

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161