20.05.2015. 17:54
ATP 250.sērijas turnīrā Nicā titula aizstāvēšanu sācis Ernests Gulbis, kurš otrās kārtas mačā ar 7:5, 4:6 un 6:1 pārspēja Ukrainas tenisistu Aleksandru Dolgopolovu.

Ernests Gulbis pagājušajā sezonā Nicas turnīrā bija izcīnījis uzvaru, tādējādi ievadot savas karjeras panākumiem bagātāko mēnesi, pēc tam arī ļoti sekmīgi startējot "French Open". Pirms Nicas turnīra sākuma situācija viņam bija krasi pretēja, jo latviešu tenisists bija zaudējis sešās spēlēs pēc kārtas.

Šodienas mačs gan tika iesākts ļoti sparīgi - uz nulles noturēta sava serve un ar otro breikbumbu salauzta Aleksandra Dolgopolova serve, bez īpašām problēmām paņemt arī sava otrā serve, un jau 3:0. Gulbis uzvarēja pirmajā izspēlē arī ceturtajā geimā, taču Dolgopolovs savu neveiksmju sēriju tomēr pārtrauca, izlādēja emocijas un uzvarēja četras izspēles pēc kārtas. Arī piektajā geimā Ukrainas tenisists sagādāja sīvu cīņu, taču Gulbis tomēr prata ar ilgu kombināciju noslēgt geimu savā labā.

Pirms Dolgopolova uzvaras sestajā geimā Gulbis pārmija visai asus vārdus ar tiesnesi, kurš gan uz viņa prasībām īpaši nereaģēja. Nākamajā geimā Gulbis pēc 30:0 iegūšanas sāka kļūdīties, pieļāva breikbumbu, kurā neizmantoja visai ērtu iespēju panākt neizšķirtu un pēc tam sita tīklā, savukārt nepārliecinošā serves uzņemšana noveda pie 4:4, vēlāk arī 5:5. Gulbis pēc uzvaras savā servē nokļuva lieliskās pozīcijās uzvarai setā, iegūstot trīs setbumbas, taču visas trīs noslēdzās ar Gulbja kļūdām... Gulbis gan šajā situācijā nesalūza, ieguva vēl vienu setbumbu un ar drosmīgu spēli pie tīkla šoreiz tajā uzvarēja, paņemot arī visu setu ar 7:5.

Otro setu Gulbis iesāka ar zaudētu servi trešajā geimā, kad nespēja līdz galam novadīt pārsvaru 40:15. Uzreiz gan radās iespēja atspēlēties, jo Gulbis ieguva divas breikbumbas, taču abas reizes tika pieļautas kļūdas, un latviešu tenisists dusmās varēja vien triekt raketi pret zemi. Dusmas palīdzēja un ar jaunu raketi izdevās no 40:40 paņemt breikbumbu, atjaunojot neizšķirtu. Tiesa, visas iepriekšējās pūles tika izsviestas vējā savā nākamajā servē, kad Gulbis pretinieka breikbumbā pirmo servi raidīja krietnu metru ārpus līnijas, pēc tam kļūdoties arī otrajā. Latvijas tenisistam izlieto ūdeni vairs sasmelt neizdevās un, nākamajos geimos apmainoties ar uzvarām, nācās zaudēt setā ar 4:6.

Trešā seta sākumā Gulbis diezgan pārliecinoši uzvarēja pie savas serves, bet otrajā geimā izmantoja otro breikbumbu un panāca 2:0. Nākamajā geimā breikbumba bija jau Ukrainas tenisistam, taču Gulbis nosargāja savu servi. Turpinājumā Latvijas tenisists vēlreiz lauza pretinieka servi, un Gulbim bija lieliska iespēja trešo setu noslēgt ar 6:0. Sestajā geimā Gulbis bija vadībā ar 40:15, tomēr Dolgopolovs atbildēja ar četrām uzvarētām izspēlēm pēc kārtas. Septītajā geimā latvietis tomēr pielika punktu spēlei – 6:1 trešajā setā un uzvara visā spēlē.

Līdz ar to Gulbis izcīnīja otro uzvaru šogad (2-11) un pārtrauca sešu zaudējumu sēriju. Nākamajā kārtā Gulbis spēkosies ar savu treniņu partneri Dominiku Tīmu, kurš tika tālāk, jo viņa pretinieks Niks Kirjoss pirmajā setā izstājās. Šis mačs paredzēts rītdien. Par ceturtdaļfināla sasniegšanu Gulbis ieguvis 45 ATP reitinga punktus, tiesa, šajā turnīrā viņam jāaizstāv pirms gada nopelnītie 250 punkti.