20.03.2017. 20:58

Mača ievadā Ernests Gulbis pārliecinoši darbojās pie savas serves (pirmais geims uzvarēts uz nulles), kā arī apdraudēja pretinieka pozīcijas. Ceturtajā geimā Serhijs Stahovskis atspēlēja divas breikbumbas un panāca 2:2, tomēr nākamajā serves geimā ukrainis salūza.

Gulbis kontrolēja notikumus laukumā, izmantoja nākamo breikbumbu un panāca 4:2. Ātri tika iegūts arī trīs geimu pārsvars, tomēr Stahovskis atbildi parādā nepalika un panāca 5:5. Brīdī, kad latvietim vajadzēja izservēt setu, viņš nonāca iedzinējos ar 0:40, pieļāva dubultkļūdu un ļāva pretiniekam izmantot pirmo no trim breikbumbām.

Tādējādi pirmā seta uzvarētājs izšķīrās taibreikā. Abi tenisisti darbojās pārliecinoši pie savas serves, bet pirmais pie minibreika tika Gulbis. Uzņemtais temps netika zaudēts, viņš ieguva trīs setbumbas, izmantojot pirmo. Tādējādi 48 minūtes ilgušajā pirmajā setā latvietis bija pārāks ar 7:6(3).

Nestabilitāte sekoja arī otrajā setā. Vispirms Gulbis uzvarēja geimu uz nulles, kam sekoja 40:40 un uzvara pie vienādi. Vēlreiz izdevās uzvarēt serves geimu uz nulles, tomēr desmitajā geimā tika pieļautas liktenīgas kļūdas, zaudējot setu ar 4:6.

Nonācis iedzinējos ar 0:40, Gulbis atspēlēja pirmo breikbumu. Taču atkal neizdevās trāpīt pirmo servi, un otrā serve un breikbumba bija liktenīgas.

Trešais sets sākās ar ilgu geimu pie Stahovska serves. Latvietis neizmantoja trīs breikbumbas, nespēja lauzt pretinieka servi un salūza pats. Nākamajā geimā Gulbis atspēlēja vienu pretinieka breikbumbu, bet otrajai vairs spēka un precizitātes nepietika – 0:2.

Pie 0:5 arī Gulbim bija iespēja lauzt sāncenša servi, bet tā palika neizmantota, un gala rezultātā vēlreiz zaudējums pie savas serves, trešajā setā piekāpjoties ar 0:6. Cīņa ilga nepilnas divas stundas.

Lai iekļūtu Maiami turnīra pamatturnīrā, bija jāpārvar divas kārtas. Gulbis, kurš pasaules rangā ieņem 169. vietu, 2017. gadā uzvarējis vienu no četrām spēlēm – februārī pret Stahovski, ņemot virsroku trīs setos. Tas bija pirmais mačs pusgada laikā, bet sekojušas trīs neveiksmes pēc kārtas.

Pret Stahovski piedzīvots trešais zaudējums deviņos savstarpējos dueļos.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222