24.08.2015. 12:00
Ernests Gulbis (ATP 67.) šovakar sāks Vinstonseilemas "ATP World Tour 250" turnīru, plkst. 22:00 tiekoties ar pagājušā gada čempionu Lukāšu Rosolu (ATP 86.).

Gulbis šajā Ziemeļkarolīnas turnīrā spēlēs otro reizi. Pirmā bija 2012. gadā, kad Ernestam šeit bija seši mači. Trīs no tiem kvalifikācijā, vēl tikpat pamatturnīrā, toreiz 3. kārtā ar 6:4, 3:6, 2:6 piekāpjoties Marselam Granoljersam.

Latvijas tenisa līderis pirms trim gadiem šajā turnīrā pieveica divus spēlētājus, ar kuriem var tikties šonedēļ. Toreiz kvalifikācijas 3. kārtā tika apspēlēts Ježijs Janovičs, kurš šoreiz var būt pamatturnīra 2. kārtas pretinieks. Savukārt pamatturnīrā izdevās pārspēt Kevinu Andersonu, kurš var būt Ernesta trešais pretinieks.

Zinot Gulbja stabilo nestabilitāti, pārāk tālu gan nevajadzētu skatīties. Turnīrs šovakar jāsāk pret Rosolu, ar kuru šogad jau spēlēts divas reizes. Rosols bija pārāks Vimbldonā, bet Gulbis uzvarēja abu pēdējā mačā Monreālā. Visos savstarpējos mačos neizšķirts 2-2.

Rosols pēc zaudējuma Gulbim arī nākamajā mačā zaudēja trīs setos, Sinsinati piekāpjoties Grigoram Dimitrovam. Rosolam pēdējos 10 mačos ir nelāga 2-8 bilance! Viena no šīm uzvarām tika gūt Vimbldonā pret Gulbi, otra Monreālā pret Andersonu. Gulbis Vinstonseilemā ierodas ar divu zaudējumu sēriju. Pēc izlaistās uzvaras Monreālas ceturtdaļfinālā pret Novaku Džokoviču Kanādā zaudēts vēl viens mačs, Vankūveras "Challenger" piekāpjoties Iļjam Marčenko.

Rosolam Vinstonseilemas turnīrs ir īpašs, jo viņš šeit pirms gada kļuva par čempionu. Rosolam toreiz bija jānospēlē tikai trīsarpus mači, jo pirmais pretinieks Raiens Herisons izstājās 2. setā, bet ceturtdaļfināls Džona Isnera atteikuma dēļ nenotika. Tādējādi Rosolam šis turnīrs bija reti veiksmīgs, pabeigtos mačos uzvarot tikai Pablo Anduharu, Jensunu Lu un Janoviču. Mačs pret Janoviču bija finālā, toreiz atspēlējot divas mačbumbas un uzvarot ar rezultātu 3:6, 7:6(3), 7:5.

Ja var ticēt komentāriem tenisa forumos, tad Gulbim ar Rosolu nav tās labākās attiecības. Droši vien var apgalvot, ka čehs šogad ieņēmis Gulbja pagājušās sezonas "lielākā drauga" Roberto Bautistas Aguta vietu. Spānis spēlē augstākā līmenī, tāpēc abu ceļi šogad vēl nav krustojušies. Starp citu, Rosolam problēmas esot ar daudziem spēlētājiem. Kad viņš maijā Minhenē sacentās ar Endiju Mareju, skots, visiem dzirdot, pateica: "Visi tevi ienīst". Noteikti pārspīlēts par "visiem", bet, kā saka – nav dūmu bez uguns.

Gulbja un Rosola šodienas mačs būs pirmais galvenajā kortā un sāksies plkst. 22:00 pēc mūsu laika (tur 15:00), būs tiešraide internetā. Kā jau ziņots, uzvarētājs 2. kārtā sacentīsies ar Janoviču, kurš ir izlikts ar 16. numuru, tāpēc 1. kārtā viņam nav jāspēlē.