13.04.2014. 09:15
Ernests Gulbis (ATP 23.) svētdienas pēcpusdienā sāks māla sezonu, Montekarlo "Masters 1000" turnīra 1. kārtā sacenšoties ar Ukrainas pirmo numuru Aleksandru Dolgopolovu (ATP 22.). Cīņas sākums ap plkst. 16:00, maču video tiešraidē redzēt nevarē

Lai arī Gulbis uz māla karjeras laikā ATP līmenī nav uzvarējis nevienā turnīrā un pat nav spēlējis finālā, Latvijas tenisa līdera rezultāti uz šī seguma savulaik ir bijuši vērā ņemami. 2008. gadā Gulbis "French Open" sasniedza savu vienīgo "Grand Slam" ceturtdaļfinālu. Togad Gulbim uz māla 8-6 bilance, pusi no uzvarām sakrājot vienā turnīrā.

Par Ernesta labāko māla sezonu droši var saukt 2010. gadu (bilance 11-5). Togad viņš trīs lielos turnīros – Barselonas "ATP World Tour 500", kā arī Madrides un Romas "Masters 1000" – tika līdz ceturtdaļfinālam. Itālijas galvaspilsētā Gulbis pat spēra solīti tālāk, iekļūstot pusfinālā, kur trīs setos piekāpās Rafaelam Nadalam. Pērn Gulbis uz māla sakrāja apaļas 10 uzvaras, divos turnīros – Barselonā un Romā – tiekot līdz 3. kārtai (abos no kvalifikācijas).

Vairāki tenisisti februārī izmanto iespēju uz māla uzspēlēt Latīņamerikas turnīros, taču Gulbis nav starp viņiem. Tāpēc Ernestam sezonas pirmās spēles uz māla būs tikai aprīlī. Montekarlo turnīrs Gulbim nav no veiksmīgākajiem, jo šeit gūtas tikai trīs uzvaras septiņos mačos un ne reizi nav izdevies tikt tālāk par 2. kārtu. Vienu maču Gulbis uzvarēja arī pērn, kad vispirms ar 4:6, 6:2, 6:3 uzveica Džonu Isneru, bet pēc tam zaudēja Huanam Monako (0:6, 6:3, 3:6).

Vienu no savām trim uzvarām Montekarlo Gulbis guvis pret savu šodienas pretinieku – Ukrainas tenisa līderi Aleksandru Dolgopolovu. Tas notika 2011. gadā, kad latvietis savu pretinieku 1. kārtā apspēlēja ar 6:1, 6:4. Arī toreiz rangā augstāk atradās Ukrainas tenisists, kuram tobrīd bija 21. vieta, bet Gulbis noslēdza Top 30. Tagad abi atrodas blakus – Dolgopolovs 22. vietā, bet Gulbis uzreiz aiz viņa. Pirms trim gadiem notikušais mačs ir Gulbja un Dolgopolova vienīgā iepriekšējā savstarpējā cīņa.

Kopā 46-41 -

Piezīme: tabulā ir tikai ATP pamatturnīru un Deivisa kausa maču rezultāti.

25 gadus vecais Dolgopolovs 2009. gadā tikšanu ATP līmenī nodrošināja tieši uz māla seguma, tā gada vasarā aizvadot vairāku ļoti veiksmīgu māla "Challenger" turnīru sēriju. Dolgopolovs 2009. gadā uzvarēja trīs "Challenger" turnīros uz māla, 2010. gada sākumā vēl vienā. Visus piecus "Challenger" titulus ukrainis izcīnījis tieši uz māla. Viens no diviem ATP tituliem – 2011. gadā Umagā arī uz māla. Otro titulu Alekss izcīnīja 2012. gada vasarā Vašingtonā, kur notika "ATP World Tour 500" turnīrs uz "hard" seguma. Pēc Londonas olimpiādes gan tur bija visnotaļ vājš sastāvs – par Dolgopolovu rangā augstāk esošs tikai Mārdijs Fišs.

Dolgopolovs nav izteikts māla speciālists, jo itin labi spēlē uz visiem segumiem. Viņš pretiniekiem var būt ļoti ciets rieksts savas spēles stila dēļ. Dolgopolovam ir ļoti neparasta tehnika, kas attiecas ne tikai uz servi, bet arī "forehand" sitienu. Dolgopolovs nekautrējas izmantot saīsinātos sitienus un "slaisus", kam uz māla ir īpaša nozīme. Ar "var būt ciets rieksts" domāju to, ka Dolgopolovam bieži vien ir posmi, kad viņam kortā notiekošais neinteresē. 2014. gads gan ir pozitīvs izņēmums, jo šo gadu Dolgopolovs sācis patiešām iespaidīgi.

Ja janvārī Dolgopolova atgriešanās vēl nebija nojaušama, tad februārī viņš ieskrējās pamatīgi – pēdējos četros turnīros Dolgopolovs ticis līdz ceturtdaļfinālam. Riodežaneiro ar 6:1, 6:1 sagrauts Fabio Foņīni, pēc tam 6:4, 6:4 pret vēl vienu ļoti labu māla spēlētāju Fabio Foņīni, bet finālā zaudējums Rafaelam Nadalam – 3:6, 6:7(3). Atšķirībā no Gulbja, Dolgopolovs šogad uz māla jau ir spēlējis, piedaloties trīs turnīros.

Pēc Rio bija pusfināls Akapulko, pusfināls arī Indianvelsā un ceturtdaļfināls Maiami. Indianvelsas turnīra 3. kārtā Dolgopolovs izdarīja to, ko Gulbis septiņos mēģinājumos nav spējis paveikt – pārspēja Rafaelu Nadalu (6:3, 3:6, 7:6(5)). Dolgopolovs ir pirmais Ukrainas tenisists, kuram bijis pa spēkam tikt galā ar ATP reitinga līderi.

18-9 bilance Dolgopolovam šogad ļāvusi rangā no 57. vietas tikt līdz 22. pozīcijai. Ukraiņa rekords ir 12. vieta, kuru viņš sasniedza 2012. gada janvārī. Dolgopolovs 2014. gada sezonas ieskaitē ieņem augsto 6. vietu (Gulbim – 14. pozīcija). Gan labāki rezultāti, gan stabilāks sniegums pēdējo divu mēnešu laikā, kā arī augstāka vieta rangā ir iemesls, kāpēc šodien neliela favorīta statusā ir Ukrainas tenisists. Tiesa, arī abu pirmajā cīņā pirms trim gadiem favorīts bija ukrainis, bet uzvarēja latvietis. Tāpat kā Gulbim, arī Dolgopolovam Montekarlo ir 3-4 bilance. Vienīgā atšķirība – Dolgopolovam vienreiz izdevies vienā turnīrā gūt divas uzvaras. Tas notika 2012. gadā, kad viņš tika līdz 3. kārtai, tajā trīs setos zaudējot Novakam Džokovičam.

Gulbja un Dolgopolova spēli šodien neklātienē nevarēs redzēt (TV translācijas no Montekarlo būs pieejamas no pirmdienas). Gulbja pirmajai spēlei sekot varēs "flash" režīmā. Mačs sāksies ap plkst. 16:00 jeb tad, kad būs noslēgušās Davida Gofāna un Stefana Robēra, kā arī Igora Saislinga un Žeremī Šardī spēles. Pirmā no tām sāksies plkst. 12:00. Uzvaras gadījumā Gulbis 2. kārtā sacentīsies ar šodien Kasablankas finālā spēlējošo Giljermo Garsiju-Lopesu (Spānija) vai Monako "wild card" ieguvēju Benžamēnu Balerē.

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933