19.10.2015. 16:07
Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Vīnes «ATP World Tour 500» sērijas turnīra pirmās kārtas mačā pirmdien ar rezultātu 6-3, 2-6, 6-3 pieveica mazpazīstamo austrieti Lukasu Mīdleru un pārtrauca sešu zaudējumu sēriju.

• Gulbis atstāj pasaules tenisa ranga pirmo simtnieku! šodien
  • Gulbis Vīnes «ATP World Tour 500» turnīru sāks pret mazpazīstamo austrieti Mīdleru vakar

Šī latvietim bija pirmā uzvara kopš augusta vidus, kad viņš negaidīti sasniedza ceturtdaļfinālu Monreālas «Masters 1000» turnīrā.

Kaut spēli Gulbis uzsāka ar trim uzvarētām izspēlēm pie savas serves, Mīdlers pirmajā geimā arī panāca «vienādi». Turpinājumā trešajā geimā austrietim pat bija viena breikbumba, tomēr ceturtajā latvietis lauza pretinieka servi. Sestajā geimā Gulbis neizmantoja vēl vienu breikbumbu, tomēr noveda pirmo setu līdz uzvarai, kaut kopumā lielākā daļa geimu ritēja vienlīdzīgi.

Otrā seta pirmajā geimā Gulbis trīs reizes pie pretinieka serves panāca «vienādi», tomēr pēc tam pamanījās zaudēt geimu pie savas serves un pārliecinoši piekāpās arī trešajā geimā. Latvietis gan atguvās un ceturto geimu izservēja droši. Tomēr iesaistīties par uzvaru setā Gulbim vairs neizdevās - divos pretinieka serves geimos viņš nespēja uzvarēt nevienā izspēlē, bet astotajā geimā arī zaudēja savu servi, piekāpjoties ar 2-6.

Arī trešajā setā laukumā pārsvars turpināja piederēt Mīdleram - Gulbis pirmajā geimā pie pretinieka serves neuzvarēja nevienā izspēlē, bet pēc tam otrajā geimā pat atspēlēja vienu breikbumbu. Tomēr latvietis nesalūza un trešajā geimā jau pats ieguva breikbumbu, kuru neizmantoja, bet ceturtajā seta geimā savu servi noturēja «sausā».

Turpinājumā viņam bija vēl viena breikbumba, kas netika izmantota, bet sestajā geimā jau pie divām breika iespējām tika Mīdlers, kurš šajā brīdī, visticamāk, varēja izšķirt dueļa likteni. Tomēr Gulbis nesalūza un nākamajos divos geimos neatdeva pretiniekam nevienu izspēli, svinot grūtu uzvaru arī visā mačā.

Līdz ar to Gulbis jau garantējis 45 ATP ranga punktus.

Jau vēstīts, ka šosezon neveiksmīgi spēlējošais Gulbis jaunākajā ATP vienspēļu rangā, kas publicēts pirmdien, atkritis uz 117.pozīciju, vietu labāko simtniekā zaudējot pirmoreiz kopš 2013.gada februāra. Tikmēr 19 gadus vecais kvalifikācijas veiksminieks Mīdlers atrodams 522.pozīcijā.

Abi sportisti līdz šim savā starpā nebija tikušies.

Zīmīgi, ka pērno gadu Mīdlers noslēdza vien ranga 2080.vietā, bet šogad, sacenšoties zemākā līmeņa «Futures» turnīros, viņš startē arvien veiksmīgāk un iekļuvis četru sacensību finālos, kuros visos gan piedzīvojis zaudējumus. Savukārt dubultspēlēs viņš šogad jau pamanījies iegūt 11 «Futures» turnīru titulus.

ATP turnīros Mīdlers piedalījās ceturto reizi karjerā, un visas šīs sacensības bijušas Austrijā. Šoreiz viņam pirmoreiz bija izdevās pārvarēt kvalifikāciju. Ceļā uz pamatturnīru mājinieks pirmajā kvalifikācijas kārtā ar 3-6, 6-4, 6-4 uzveica itāli Rikardo Beloti, kurš ATP rangā ieņem 226.vietu, bet pēc tam ar 6-4, 6-4 uzveica vācieti Mihaelu Bereru, kurš ATP rangā šonedēļ sastopams 108.vietā.

Zīmīgi, ka Mīdlers līdz šim nekad pat nav piedalījies «Challenger» sērijas vienspēļu pamatturnīros, bet tagad debitēja prestižākajās ATP sacensībās.

Kā zināms, latvietim šī sezona ir ļoti neveiksmīga, viņš bija piedzīvojis sešus zaudējumus pēc kārtas, turklāt šajā laikā divus no mačiem rokas traumas dēļ nemaz nebija pabeidzis.

Kopumā Gulbis šosezon, ieskaitot kvalifikācijas sacensības un «Challenger» turnīrus, tagad aizvadījis 34 cīņas un guvis 11 uzvaras. Tiesa, piecas no tām viņš izcīnīja augustā aizvadītajā Monreālas «Masters 1000» turnīrā, kurā no kvalifikācijas aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam.

Otrajā kārtā Gulbim pretim stāsies labi zināmais amerikānis Džons Isners, kurš ATP rangā pašlaik ieņem 13.vietu, bet Vīnē izlikts ar trešo numuru, vai kvalifikācijas veiksminieks Kenijs de Šepers no Francijas.

Iepriekš Gulbis turnīrā Vīnē bija spēlējis divas reizes, abas reizes izcīnot pa vienai uzvarai un apstājoties otrajā kārtā. Iepriekšējo reizi latvietis šajās sacensībās piedalījās pirms trim gadiem, kad vispirms pirmajā kārtā ar 7-6 (8:6), 6-3 pieveica indieti Somdevu Devarmanu, bet nākamajā mačā ar rezultātu 3-6, 4-6 piekāpās tā brīža pasaules devītajai raketei Janko Tipsarevičam no Serbijas.

Iepriekšējais Gulbja turnīrs bija pašās septembra beigās, kad viņš veselības likstu dēļ nepabeidza Ķīnas pilsētā Šeņdžeņā notikušā «ATP World Tour 250» sērijas turnīra pirmās kārtas maču.

Pirms gada Gulbis šajā nedēļā piedalījās Bāzeles «ATP World Tour 500» sērijas turnīrā, taču cieta neveiksmi jau pirmajā kārtā, kad ar 6-7 (2:7), 3-6 zaudēja talantīgajam Horvātijas tenisistam Bornam Čoričam. Līdz ar to latvietim ranga punkti šoreiz nav jāaizstāv.

Tieši ar Bāzeles turnīru Gulbis pērn noslēdza sezonu.