10.08.2013. 13:57

• Gulbim sāpīgs zaudējums Monreālas turnīra ceturtdaļfinālā vakar

Jau vēstīts, ka ceturtdaļfinālā latvietis gandrīz divarpus stundu ilgā cīņā zaudēja pasaules 13.raketei mājiniekam Milošam Raoničam ar rezultātu 6-7 (3:7), 6-4, 4-6.

«Skatītāji šeit ir pieraduši pie hokeja, tas ir normāli,» pauda Gulbis. «Taču nesaprotu, kāpēc viņiem jāaplaudē, ja pieļauju dubultkļūdu. Jā, tās ir emocijas, bet domāju, ka tas ir stulbi. Nav jauki, kad cilvēki aplaudē pēc dubultkļūdas, kā arī pirms otrās serves, provocējot dubultkļūdu. Skatītāji ir ļoti labi izglītoti. Viņi zina, ko darīt, lai sačakarētu otra tenisista spēli.»

«Nevaru tūkstošiem cilvēku nosaukt par stulbiem, taču dažreiz to tiešām nesaprotu. Tieši tāpēc Kanādas tenisisti vienmēr spēlē ļoti labi tikai Kanādā,» turpināja Gulbis. Latvietis kritizēja vairākus Kanādas tenisistus, kur lielākoties sacenšas Kanādā un ļoti reti izbrauc piedalīties sacensībās ārzemēs, un piektdienas pretinieks Raoničs neesot izņēmums.

Tomēr Gulbis paškristiski raudzījās arī uz pašu spēli. «Jūtos slikti, nedomāju, ka maču bija interesanti skatīties. Varbūt tas bija saistošs emociju un sīvās cīņas dēļ. Tā bija lieliska cīņa, jo abi nespējām ieiet ritmā. Gan Raoničs, gan es servējam teicami, turklāt saņēmu «mīlestību» no skatītājiem. Taču to apgriezu pretējā gultnē un pārvērtu pozitīvā enerģijā.»

Šī bija ceturtā reize, kad abi sportisti tikās savā starpā, un visās uzvarējis Raoničs.

Gulbis ATP pasaules rangā pašlaik ieņem 38.vietu, taču, pateicoties iekļūšanai ceturtdaļfinālā un nopelnītajiem 180 reitinga punktiem, nākamnedēļ latvietis pacelsies par vairākām vietām augstāk.

«Masters 1000» sērijas turnīru ceturtdaļfinālā latvietis iekļuvis trešo reizi karjerā, bet reizi viņam padevies tikt arī līdz pusfinālam - 2010.gadā Romā. Gulbja kontā pašlaik ir trīs ATP tituli, kas iegūti 2010. un 2013.gada Delribīčas «ATP World Tour 250» sērijas sacensībās, kā arī 2011.gada Losandželosas «ATP World Tour 250» turnīrā.

Mēneša beigās Ņujorkā startēs gada ceturtais «Grand Slam» turnīrs - ASV atklātais čempionāts.