01.03.2013. 00:05
Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis ceturtdien sasniedza Delrejbīčā (ASV) notiekošā ATP World Tour 250 turnīra ceturtdaļfinālu, sīvā trīs setu cīņā uzveicot mājinieku Semu Kveriju: 6-4, 4-6, 7-6(4).

Panākums ļāvis Gulbim otro gadu pēc kārtas sasniegt Delrejbīčas turnīra ceturtdaļfinālu. Tieši šeit pirms trim gadiem Latvijas tenisists tika pie sava pirmā ATP raudzes titula.

Pirmo breikbumbu mačā Gulbis ieguva sestajā geimā, kad Kverijs īsā brīdī bija pieļāvis trīs dubultkļūdas. Tomēr amerikānis to atspēlēja ar netveramo servi un vēl pēv brīža noslēdza geimu savā labā, panākot 3-3. Gulbim samērā nepārliecinošs izdevās devītais geims, tomēr viņš breikbumbu spēja atspēlēt. Jau nākamajā geimā Gulbis pats ieguva breikbumbu un to arī izmantoja, kas automātiski nozīmēja uzvaru pirmajā setā ar 6-4.

Otrajā setā Gulbis jau trešajā geimā zaudēja savu servi. Piektajā geimā, kas izvērtās par ilgāko mačā, Kverijam bija vēl vairākas breikbumbas, tomēr šoreiz Gulbim izdevās nosargāt savu servi, bet septītajā geimā latvietis nosargāja vēl divas breikbumbas. Neskatoties uz visiem centieniem, Gulbim tā arī neizdevās atgūt breiku un otrajā setā tika ciesta neveiksme.

Izšķirošo setu Gulbis uzsāka ar zaudētu serves geimu un salauztu servi. Turpinājumā Gulbis savu servi zaudēja vēlreiz un vēl pēc brīža jau nokļuva iedzinējos ar 0-4. Brīdī, kad likās, ka latvietis jau maču zaudējis, Gulbis spēja paveikt nelielu brīnumu, atspēlēja abus zaudētos breikus un panāca neizšķirtu 5-5.

Sekojošo savu geimu Gulbis uzvarēja "sausā", bet 12.geimu Kverijs, pateicoties vairākām netveramajām servēm, tomēr spēja paņemt. Līdz ar to mača uzvarētāju noskaidroja taibreikā. Arī papildgeimā tenisisti turpināja veiksmīgi servēt un rezultāts auga līdzīgi. Gulbis spēja panākt 5:3, bet pēc brīža triumfēja ar 7:4.

Kā ziņots, mačam bija plānots risināties jau trešdien, bet to izjauca nelabvēlīgi laika apstākļi.

Gulbis šajā turnīrā jau nopelnījis 57 ATP ranga punktus - 12 par kvalifikācijas pārvarēšanu un vēl 45 par ceturtdaļfināla sasniegšanu.

Tagad Gulbim būs lieliskas iespējas aizkļūt vēl tālāk, jo nākamajā kārtā jāsacenšas ar kvalifikācijas sacensības pārvarējušo mazpazīstamo spāni Danielu Munjosu de la Navu, kurš ATP rangā ieņem vien 154.vietu. Abi iepriekš nav tikušies. Munjoss otrajā kārtā ar 7-6 (7:3), 3-6, 6-3 pieveica beļģi Ksavjeru Malisu, kurš bija izlikts ar astoto numuru.