31.12.2013. 16:51

  • Gulbis jauno sezonu sāks ar maču pret Lielbritānijas otro raketi vakar
  • Gulbis kļuvis par valsts gada populārāko sportistu 2013. g. 27. decembris

Abi tenisisti savā starpā līdz šim nebija tikušies.

Pirmā seta pirmajos divos geimos tenisisti punktus dalīja uz pusēm, savukārt nākamajos divos geimos Gulbis apliecināja savu favorītu statusu un izcīnīja punktus pie savas un pretinieka serves. Sīvs izvērtās sestais geims, kurā Evanss ar lielām grūtībām nosargāja savu servi. Nākamajos divos geimos veiksmīgāks izrādījās latvietis, kurš triumfēja setā ar 6:2

Otrajā setā lielisks sākums padevās britam, kurš pārliecinoši izcīnīja trīs geimus, turklāt divos no tiem pie Gulbja serves. Evanss bija tuvu, lai panāktu arī 4:0 savā labā, taču veiksmīgu izspēli demonstrēja Gulbis, kurš veiksmīgi samazināja deficītu ceturtajā geimā.

Tikai ar trešo piegājienu Gulbis tika pie punkta savā servē, kas ļāva rezultātu sadeldēt līdz vienam punktam. Pēc nākamā geima rezultāts uz tablo kļuva neizšķirts - 3:3, latvietis izspēli noslēdza ar veiksmīgu breikbumbu.

Turpinājumā Gulbis spēja panākt sev labvēlīgu rezultātu un izvirzījās vadībā tikai pirmo reizi otrajā setā. Savukārt panākumu nākamajos trīs geimos pēc kārtas izcīnīja Evanss.

Trešo sets tika aizvadīts Latvijas tenisista zīmē - Gulbis bija pārāks visos sešos geimos pēc kārtas un izcīnīja uzvaru sacensību pirmajā kārtā.

Mačs ilga stundu un 30 minūtes.

Par pirmās kārtas pārvarēšanu Gulbis ieguva 20 reitinga punktus un 18 060 ASV dolāru prēmiju

Šobrīd ATP ranga 24.vietā esošais Gulbis sacensībās izlikts ar septīto numuru.

Savukārt Evanss atrodas ATP ranga 150.vietā, kas ir tikai par vienu pozīciju sliktāks rādītājs nekā viņa karjeras rekords. Viņš šo turnīru uzsāka kvalifikācijas sacensībās, ko izdevās veiksmīgi pārvarēt.

Plašāku sabiedrības uzmanību 23 gadus vecais brits izpelnījās pērnā gada rudenī, kad pēc kvalifikācijas pārvarēšanas sasniedza trešo kārtu ASV atklātajā čempionātā.

Pērn tenisistam izdevās sasniegt trīs «Challenger» turnīra finālus, taču visos nācās ciest neveiksmi.

Otrajā kārtā Gulbis tiksies ar poli Lukašu Kubotu, bet pēc tam jau sekos ceturtdaļfināls, ko, visticamāk, sasniegs ATP ranga līderis spānis Rafaels Nadals.

Pērn Gulbis sezonas sākumā nedevās uz Austrāliju, tāpēc pirmie «lielie» punkti šogad viņam jāaizstāv vien februāra vidū, un līdz tam latvietim būs lieliska iespēja sasniegt jaunu rekordu ATP rangā.

Dohas turnīrā Gulbis līdz šim spēlējis trīs reizes, 2010. un 2011.gadā sasniedzot ceturtdaļfinālu, abas reizes piekāpjoties tā brīža ATP ranga līderiem.

Dohas turnīrā šogad ar pirmo numuru izlikts tieši Nadals, un tajā piedalīsies pieci no ranga pirmā desmitnieka spēlētājiem.Dzenes L. fizioterapeites prakse Ainažu 6, Rīga, LV-1024
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties