02.01.2016. 07:45
Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis (ATP 81.) ar uzvaru iesācis Austrālijas pilsētā Brisbenā notiekošā ''ATP World Tour 250'' kvalifikācijas sacensības. Sezonas pirmajā spēlē latvietis divos setos ar 6:4 un 6:2 apspēlēja Rumānijas tenisistu Mariusu Kopilu.

Brisbenā Gulbis pēdējo reizi spēlēja 2009. gadā, kad turnīra pirmajā kārtā prata pieveikt tolaik ATP ranga 3. numuru serbu Novaku Džokoviču, bet otrajā spēlē zaudēts neparocīgajam francūzim Polam-Anrī Matjē (3:6, 4:6). Pēc pagājušā gada, kad ATP pamatturnīros gūtas tikai 11 uzvaras, sezonas sākumā būs jāpiedalās kvalifikācijas sacensībās, kā tas ir arī Brisbenā.

Kvalifikācijas turnīrā ATP ranga 81. numurs ir izlikts ar pirmo numuru, kas nozīmē, ka pamatsacensību nodrošināšanai vajadzīgas divas uzvaras. Pirmajā kārtā latvietis pretī ieguva Rumānijas sportistu Mariusu Kopilu (ATP 165.).

Jau pirmais geims pie Kopila serves izvērtās ļoti garš un pretiniekam sarežģīts, un Gulbis noslēgumā arī prata izcīnīt pirmo punktu (1:0). Seta atlikušajā daļā katrs no sportistiem spēja uzvarēt geimus pie savas serves, un pie rezultāta 5:4 Gulbim neradās nekādas problēmas, pretiniekam paliekot uz 15 un Ernestam pirmo setu uzvarot ar 6:4.

Ar uzvarētu geimu pie Kopila serves Ernests sāka arī spēles otro nogriezni, bet šoreiz prata uzvarēt arī trešajā geimā, kas vēlāk ļāva panākt jau graujošu 4:0. Lai arī divus geimus Mariuss prata izcīnīt, Gulbis nekādas dāvanas rumānim nepiešķīra un uzvarēja otro setu vēl pārliecinošāk - 6:2.

Rīt kvalifikācijas turnīra izšķirošajā kārtā Gulbis spēlēs ar Japānas tenisistu Jošihito Nišioku, kurš ATP rangā ieņem 117. pozīciju. Šonakt japānis divos setos ar 6:2 un 6:0 sagrāva Polijas sportistu Lukašu Kubotu (ATP 471.). Gulbis un Nišioka spēli naktī uz svētdienu uzsāks pulksten 2:00 pēc Latvijas laika.