21.09.2013. 13:05
Latvijas tenisa pirmais numurs šodien iekļuvis Sanktpēterburgas ATP vienspēļu turnīra finālu, divos setos ar 6:3, 6:3 pārspējot Polijas tenisistu Mihalu Pšisienžniju. Latvieša pretinieks finālā būs spānis Giljermo Garsija-Lopess, kurš pusfinālā viegli tika galā ar portugāli Žoao Souzu - 6:1, 6:1.

Līdzšinējās trīs spēlēs Sanktpēterburgā Gulbim (ATP 36.) pretī bija stājušies rangā zemāk esoši pretinieki – krievs Mihails Jelgins (ATP 949.), igaunis Jirgens Zops (ATP 302.) un spānis Roberto Bautista-Aguts (ATP 62.). Jelginam zaudēts vien geims, Bautista-Agutam tikai trīs geimi, bet pret Zopu latvietis spēlēja trīs setus (6:3, 1:6, 6:3). Tā kā turnīrā pārsteigumu nebija trūcis, tad arī šodienas pretinieks rangā atradās zemāk par latvieti.

Tas bija 29 gadus vecais polis Mihals Pšisienžnijs (ATP 112.). Viņš no turnīra bija izslēdzis gan turnīra pirmo numuru Fabio Foņīnī, gan ar septīto numuru izlikto Lukašu Rosolu, garantējot pirmo ATP pusfinālu karjerā. Gulbim šis bija jau astotais pusfināls – līdz šim finālos bija iekļūts trīs reizes. Abi tenisisti bija labi pazīstami – līdz šim četras savstarpējās cīņas, kurās uzvaras dalītas uz pusēm. Pēdējais mačs šī gada sākumā Challenger sacensībās Itālijā bija noslēdzies ar Pšisienžnija uzvaru - 6:4, 7:6(4). Kopumā četrās spēlēs polis bija uzvarējis visus piecus taibreikus pret Ernestu – no tā šodien bija jāizvairās.

Un Gulbim tas izdevās. Pirmajā setā Ernestam bija breika iespējas gan otrajā, gan sestajā geimā, taču tās realizēt neizdevās. Pēc tam savu pirmo (un kā vēlāk izrādījās arī pēdējo) breikbumbu šajā spēlē neizmantoja poļu tenisists, uz ko Ernests atbildēja ar breiku astotajā geimā. Uzreiz pēc tam arī tika uzstādīts seta beigu rezultāts (6:3). Identisks rezultāts arī otrajā setā, kurā Latvijas tenisa līderim padevās pat divi breiki – trešajā un devītajā geimā. Mačā Ernests nepieļāva nevienu dubultkļūdu un izpildīja piecas neatvairāmas serves.