06.02.2015. 22:45
Piektdienas vakarā Roterdamā notika sezonas pirmā "ATP World Tour 500" turnīra izloze, kas Latvijas pirmo numuru Ernestu Gulbi saveda kopā ar savu treniņu partneri, Austrijas tenisistu Dominiku Tīmu.

Ernests Gulbis Roterdamā spēlēs trešo reizi. 2013. gadā Ernests pēc kvalifikācijas iziešanas 2. kārtā zaudēja Huanam Martinam Del Potro, bet pērn, uzreiz spēlējot pamatturnīrā, sasniedza pusfinālu, kurā pārāk ciets rieksts bija topošais čempions Tomāšs Berdihs.

Arī šoreiz Gulbis, protams, ir pamatturnīrā un izlikts ar sesto numuru. Sacensību starts latvietim solās būt sarežģīts, jo jāspēlē pret savu draugu Dominiku Tīmu. Abu kontā ir divas savstarpējās spēles. Pirmajā no tām Gulbis 2012. gadā ar 6:4, 6:3 bija pārāks Vinstonseilemas kvalifikācijā.

Savukārt otrā tikšanās Ernestam nav ar patīkamām atmiņām – austrietim pagājušajā gadā "US Open" zaudēts piecos setos – 6:4, 6:3, 4:6, 3:6, 3:6. Tā ir vienīgā reize Gulbja karjerā, kad viņš nespēja nosargāt 2-0 pārsvaru. Gulbim pašreiz rangā 13. vieta, bet Tīms atrodas 45. pozīcijā.

Kā jau 500. sērijas turnīros pienākas, Roterdamā būs ļoti pieklājīgs dalībnieku sastāvs. Ar pirmo numuru izlikts "Australian Open" finālists Endijs Marejs, tāpat būs čempions Berdihs, Stens Vavrinka, Grigors Dimitrovs un arī Milošs Raoničs. Kanādas tenisa līderis ir Gulbja potenciālais pretinieks ceturtdaļfinālā. Pirms tam jeb 2. kārtā Gulbja/Tīma pāra uzvarētājs sacentīsies ar Marselu Granoljersu vai Sergiju Stahovski.