15.02.2014. 16:18

• Gulbis uzvar pasaules 4. raketi un iekļūst pusfinālā vakar
  • Ernests Gulbis iekļūst Roterdamas turnīra 1/4 finālā 2014. g. 13. februāris

Latvietis līdz ar to neizmantoja iespēju iekļūt savā piektajā ATP vienspēļu sacensību finālā.

Abi tenisisti cīņu iesāka līdzvērtīgi, uzvarot katrs pie savas serves (1-1). Trešajā geimā Gulbis pieļāva vairākas kļūdas, kas ļāva čeham tikt pie otrā punkta mačā. Sekojošajā geimā latvietis turpināja kļūdīties, ļaujot Berdiham pirmo reizi spēlē lauzt pretinieka servi (3-1).

Turpinājumā abi sportisti apmainījās ar punktiem (4-2), savukārt astotajā geimā Latvijas tenisists pirmo reizi spēlē uzvarēja visās izspēlēs, samazinot rezultāta starpību līdz diviem punktiem (5-3). Nākamajā geimā gan čehs turpināja dominēt savās servēs, izcīnot panākumu pirmajā setā.

Arī otrajā setā sportisti startēja līdzvērtīgi, izcīnot pa punktam, bet trešajā geimā Gulbis tikai ar pūlēm nosargāja savu servi. Aizraujošs izvērtās ceturtais geims, kurā Gulbis sākotnēji nonāca zaudētāju lomā ar 0-40, bet pēcāk atspēlējās. Tomēr latvietis nespēja izmantot breikbumbu, kuru pēc brīža atguva Berdihs (2-2).

Nākamajā geimā čehs otro reizi mačā lauza Gulbja servi, panākdams vadību setā ar 3-2. Septītajā geimā Berdihs trešo reizi lauza Gulbja servi, bet pēc tam tika galā ar savu servi, uzvarot visā spēlē.

Mačā, kas ilga stundu un 6 minūtes, Gulbis izpildīja četrus «eisus», kamēr viņa 28 gadus vecais pretinieks neatvairāmi servēja septiņas reizes.

Šī abiem tenisistiem bija jau sestā savstarpējā spēle.

Par iekļūšanu pusfinālā Gulbis nopelnīja 180 reitinga punktus un 70 640 eiro prēmiju.

ATP reitingā Gulbis šobrīd atrodas 24. pozīcijā, bet Berdihs ir septītajā pozīcijā, par divām vietām atpaliekot no sava karjeras rekorda.

Gulbis pirmās kārtas spēlē ar rezultātu 6:4, 7:6 (4) pieveica Denisu Istominu no Uzbekistānas, otrās kārtas mačā 6:4, 7:6 (3) uzvarēja Grigoru Dimitrovu no Bulgārijas, kam sacensībās bija 8. numurs, bet ceturtdaļfinālā 6:3, 6:4 apspēlēja galveno favorītu, pasaules ceturto raketi Huanu Martinu del Potro no Argentīnas.

Tikmēr Berdihs pirmajā kārtā ar 6:3, 6:3 uzveica Andreasu Sepi no Itālijas, pēc tam ar rezultātu 6:4, 6:3 triumfēja pār francūzi Nikolā Maī, bet ceturtdaļfinālā piektdien ar 6:7 (9), 6:2, 6:4 uzvarēja poli Ježiju Janoviču.

2013. gada sezonā Gulbis šajā turnīrā pārvarēja kvalifikāciju un aizkļuva līdz otrajai kārtai.

«ABN AMRO World Tennis Tournament» turnīrs risinās cietā seguma kortos. Tā kopējais prēmiju fonds ir 1 369 305 eiro.