11.02.2014. 13:47

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Latvietis ar 6-4, 7-6 (7:4) uzvarēja Denisu Istominu no Uzbekistānas.

Jau pirmajā geimā Gulbim izdevās lauzt pretinieka servi, bet pēc tam Istomins atbildēja tieši ar to pašu, izmantojot otro no trim breikbumbām un izlīdzinot dueļa rezultātu. Nākamajā geimā Gulbis atkal bija tuvu pretinieka serves laušanai, taču tas neizdevās. Tomēr piektajā geimā latvietis lauza Ubekistānas tenisista servi jau otro reizi šajā cīņā, bet pēc tam triumfēja nākamajā geimā, panākot 4-2 sev par labu.

Pēc tam katram tenisistam izdevās triumfēt pie savas serves, pirmajam setam noslēdzoties ar rezultātu 6-4.

Gulbim otrā seta trešajā geimā jau trešo reizi šajā duelī izdevās lauzt pretinieka servi, bet pēc tam Istomins atbildēja ar to pašu, panākot 2-2. Turpinājumā starp abiem tenisistiem aizritēja līdzīga cīņa, katram tenisistam dominējot pie savas serves. Līdz ar to otrais sets tika turpināts taibreikā, kurā Gulbis ātri izvirzījās vadībā ar 3:1, bet taibreiku noslēdza sev par labu ar 7:4.

Par pirmās kārtas pārvarēšanu Gulbis ticis pie 20 ATP ranga punktiem.

Gulbis ATP rangā pašlaik ieņem 24.vietu, bet Istomins, kurš ir par diviem gadiem vecāks, atrodas 41.pozīcijā.

Sportisti līdz šim ATP raudzes un «Challenger» sērijas turnīros tikušies divas reizes, panākumus dalot uz pusēm. Nesenākā cīņa notika 2011.gadā Francijā, kad Gulbis uzvarēja ar 6-3, 4-6, 6-3.

Gulbis otrajā kārtā tiksies ar bulgāru Grigoru Dimitrovu, kurš izlikts ar astoto numuru, vai Dmitriju Tursunovu no Krievijas.

Latvietis šajā turnīrā startē otro reizi. Pērn viņš pēc kvalifikācijas pārvarēšanas tika līdz otrajai kārtai.

Šis Gulbim ir trešais turnīrs šogad un pirmais kopš Austrālijas atklātā čempionāta, kad viņš janvāra vidū izstājās otrajā kārtā. Janvāra beigās un decembra sākumā risinājās Deivisa kausa cīņas, bet Gulbis nepiedalījās Latvijas izlases duelī pret Slovākiju. Eiropas-Āfrikas zonas pirmās grupas mačā Latvijas izlase zaudēja ar 0-5 un turpinājumā spēkosies par vietas saglabāšanu šajā grupā.

Pēc Roterdamas turnīra Gulbis plāno startēt vēl četrās sacensībās pēc kārtas - Marseļā un Akapulko, kam sekos «Masters» sērijas turnīri Indianvelsā un Maiami.Vertikal-2017, SIA Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties