30.05.2014. 13:42
Spēcīgākais Latvijas tenisists Ernests Gulbis (25) piektdien Francijas atklātā čempionāta trešās kārtas mačā tiekas ar 35 gadus veco čehu sportistu Radeku Štepaneku, kuram trijos karjeras savstarpējos dueļos nav zaudējis nevienā setā.

Pirmajos divos setos ar 6-3, 6-2 uzvarēja Gulbis. Cīņa ritēs līdz trim uzvarētiem setiem.

Uzvarētājs iegūs 180 ATP ranga punktus un 125 tūkstošus eiro, kā arī iekļūs astotdaļfinālā, kur iespējama tikšanās ar pasaules tenisa leģendu Rodžeru Federeru no Šveices vai krievu Dmitriju Tursunovu.

Rezultāts trešajā setā ir 3-2 Štepaneka labā.

Gulbis spēli saka ar uzvaru geimā pie savas serves, pēc tam tiekot pie divām breikbumbām otrajā, tomēr Štepaneks prata atspēlēties. Tas čeham gan neizdevās ceturtajā geimā, Gulbim laužot veterāna servi un panākot jau 3-1. Gulbis turpināja dominēt setā, piektajā geimā nezaudējot nevienā izspēlē. Štepaneks atbildēja ar to pašu sestajā, tikmēr Gulbis turpinājumā panāca jau pārliecinošo 5-2. Devīto geimu Gulbis sāka ar dubultkļūdu servē, tomēr ar trim eisiem un Štepaneka kļūdu noslēdza 29 minūtes ilgo pirmo setu kā uzvarētājs.

Otrais sets sākās ar ilgu un nervozu pirmo geimu, kurā Gulbis tika pie breika iespējas un beigās prata lauzt pieredzējušā Štepaneka servi, bet otrajā geimā neatstāja pretiniekam nekādas izredzes. Ceturtajā geimā pie 40:0 Ernests divreiz kļūdījās, tomēr beigās panāca 3-1 setā, pēcāk arī 4-2. Septītajā geimā latvietis tika pie divām breikbumbām un jau 5-2 setā. Ieguvis divas setbumbas astotajā geimā, Gulbis jau ar pirmo nodrošināja panākumu arī otrajā setā.

Neviens no abiem pretiniekiem pēdējos gados Grand Slam turnīros nav ticis tālāk par 3.kārtu - Štepanekam pēdējo reizi tas izdevās 2009.gadā, bet Gulbim vēl gadu iepriekš. ATP rangā latvietis šobrīd ieņem rekordaugsto 17.vietu, kamēr čehs atrodas 43.pozīcijā.

Jau vēstīts, ka Gulbis Roland Garros kortos pirmajās divās kārtās tika galā ar poli Lukašu Kubotu un argentīnieti Fakundo Bagni. Tikmēr Štepaneks uzveica argentīnieti Fakundo Arveljo un ar 15.numuru izlikto krievu Mihailu Južniju.

Šī ir pagaidām sekmīgākā Gulbja sezona karjerā, jo viņš ticis pie diviem tituliem (Marseļā un Nicā), uzvarot 29 no 39 spēlēm ATP līmenī.