15.05.2013. 22:03
Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Romas «Masters 1000» sērijas turnīra otrās kārtas mača pirmajā setā ar 6-1 pieveica serbu Viktoru Troicki.

  • Gulbis saglabā 47.vietu ATP rangā 2013. g. 6. maijs

Pirmais servēja Gulbis, kurš geimu uzvarēja un izvirzījās vadībā, taču jau otrajā geimā Gulbim izdevās lauzt Trocka servi un izvirzīties vadībā ar 2-0. Mača turpinājumā Gulbis pārliecinoši dominēja pie savas un centās lauzt pretinieka servi, kas viņam izdevās ar otro piegājienu, panākot vadību ar 5-1. Nākamajā geimā Troickis Gulbim īpašas grūtības nesagādāja, kas latvietim ļāva pārliecinoši uzvarēt pirmo setu ar 6-1.

Maču pašlaik tiešraidē iespējams vērot kanālā «Viasat Sport Baltic» (VSB).

Gulbis pašlaik ATP rangā ieņem 46.vietu, bet Troickis atrodas 42.pozīcijā. Abi tenisisti savā starpā līdz šim nav tikušies.

Šo turnīru Gulbis sāka vēl no kvalifikācijas, pirmajā kārtā ar 6-1, 7-6 (8:6) pieveicot rumāni Adrianu Unguru, bet otrajā cīņā ar 6-3, 6-2 pieveicot Džanluku Naso no Itālijas.

Savukārt pamatsacensību pirmajā cīņā viņš trešo reizi šosezon ar 6-2, 7-6 (8:6) pieveica somu Jarko Nieminenu.

Par kvalifikācijas un pamatsacensību pirmās kārtas pārvarēšanu Gulbis jau nopelnījis 70 ATP ranga punktus.

Tikmēr Troickis pirmajā kārtā ar 3-6, 6-1, 6-4 pārspēja čehu Lukašu Rasolu. Sākotnēji Troickim bija plānots sacensties ar Janko Tipsareviču, kurš būtu izlikts ar desmito numuru, tomēr viņš dalību atsauca, tāpēc pamatturnīrā tika kvalifikācijas «laimīgais zaudētājs» Rasols.

Trešajā kārtā šī pāra uzvarētājs tiksies ar slaveno spāni Rafaelu Nadalu, kurš izlikts ar piekto numuru, vai itāli Fabio Fonjīni.

Troickis šo sezonu neaizvada pārāk veiksmīgi. Turnīros uz māla seguma Bukarestē un Minhenē viņš spējis sasniegt ceturtdaļfinālu, bet nav spējis uzvarēt nevienu tenisistu, kurš atrodas ranga labāko 30 sportistu vidū.

Tikmēr Gulbim līdz šim pēdējais turnīrs bija Minhenē, kurā viņš otrajā kārtā piekāpās vēlākajam čempionam Tomijam Hāsam. Gulbis šosezon pārvarējis visas četras ATP turnīru kvalifikācijas, kurās piedalījies, bet ATP pamatturnīros pirms šī turnīra viņš uzvarējis 17 no 23 mačiem.

Gulbis Romas turnīrā startē ceturto reizi karjerā. Ja 2010.gadā viņš sasniedza vienu no lielākajiem panākumiem karjerā, aizkļūstot līdz sacensību pusfinālam, pērn viņam arī nācās startēt kvalifikācijā un tika piedzīvota neveiksme jau pirmajā cīņā.Gaita, jāšanas sporta klubs Beibeži, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933
Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties