05.08.2014. 22:20
Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis, atgriežoties kortā pēc vairāk nekā mēnesi ilgas pauzes, Toronto Masters 1000 sērijas turnīra vienspēļu sacensību pirmās kārtas mača pirmajā setā ar rezultātu 6-3 uzvarēja portugāli Žuau Sousu.

Pirmajos divos geimos pie savas serves Gulbis katrā no tiem zaudēja tikai vienā izspēlē, bet pie Sousas serves darbojās veiksmīgi, ceturtajā geimā panākot breiku. Ilgstošā cīņā portugālis četras reizes atspēlēja breikbumbu, bet ar piekto mēģinājumu Gulbis savu panāca, brīdi vēlāk ar vēlreiz tikai vienu zaudētu izspēli pie savas serves panākot 4-1 savā labā. Pēcāk septītajā geimā latvietis pie savas serves uzvarēja visās izspēlēs, panākot rezultātu 5-2. Uzvaru setā Gulbis nodrošināja devītajā geimā, kad atkal uzvarēja visās izspēlēs.

Šis mačs lietus dēļ sākās ar vairāk kā trīs stundu aizkavēšanos.

Turnīrā Gulbis izlikts ar 11.numuru, bet pasaules rangā atrodams 12.vietā, savukārt Sousa pašlaik ATP rangā ieņem 40.vietu.

Abi tenisisti līdz šim savā starpā tikušies reizi, kad šī gada Indianvelsas Masters 1000 sērijas turnīra otrajā kārtā Gulbis tika pie uzvaras ar rezultātu 6-3, 6-3.

Otrajā kārtā šī dueļa uzvarētājs sacentīsies ar Žiljēnu Beneto no Francijas, kurš pirmajā mačā ar 6-1, 6-2 sagrāva pieredzējušo austrālieti Leitonu Hjūitu.

Šis Gulbim būs pirmais mačs kopš 25.jūnija, kad viņš Vimbldonas turnīra otrajā kārtā zaudēja ukrainim Serhijam Stahovskim. Pirms ASV atklātā čempionāta, kas sāksies 25.augustā, Gulbis plānojis piedalīties vien Toronto un Sinsinati Masters sacensībās.

Šogad Gulbis uzvarējis 33 no 46 ATP sērijas mačiem, iegūstot divus titulus. Jūnijā viņš pirmoreiz iekļuva ATP ranga pirmajā desmitniekā, bet pēc Vimbldonas no tā atkal izkrita.

Gulbis turpina cīņu par kvalificēšanos sezonas noslēguma turnīram, kas novembrī ar astoņiem labākajiem tenisistiem risināsies Londonā. Rangā, kurā tiek skaitīti vien šogad nopelnītie punkti, Gulbis ieņem 11.vietu, bet labāko astotnieks ir netālu.

Tikmēr Sousa Vimbldonā zaudēja pirmajā kārtā, bet pēc tam aizkļuva līdz Bostades ATP World Tour 250 sērijas turnīra finālam, kurā piekāpās Pavlo Kuevasam no Urugvajas. Šis Sousam bija otrais ATP fināls karjerā. Turpinājumā Sousa piedalījās vēl divos turnīros, bet abos zaudēja jau pirmajos mačos.

Šogad Sousa nav spējis uzvarēt tenisistus, kas pasaules rangā atrodas labāko divdesmitniekā.

Gulbis Toronto turnīru iesāka jau pirmdien, kad dubultspēļu sacensību pirmās kārtas mačā pārī ar krievu Mihailu Južniju ar rezultātu 1-6, 3-6 zaudēja itālim Fabio Fonjīni un Mariušam Firstenbergam no Polijas.

Gulbis Kanādas Masters 1000 turnīrā spēlē septīto reizi karjerā. Līdz šim labākais rezultāts vienspēlēs tika sasniegts pērn Monreālā, kad latvietis astotdaļfinālā pieveica tā brīža pasaules ranga vicelīderi Endiju Mareju, bet ceturtdaļfinālā piekāpās mājinieku favorītam Milošam Raoničam, kurš vēlāk aizkļuva līdz finālam, zaudējot Rafaelam Nadalam. Šogad slavenais spānis Nadals turnīrā nepiedalīsies labās rokas traumas dēļ.