26.08.2013. 21:15
Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis ASV atklātā čempionāta pirmās kārtas pirmajā setā ar rezultātu 6-3 pieveica Andrēasu Haideru-Maureru no Austrijas. Cīņa turpināsies līdz trijiem viena tenisista uzvarētiem setiem.

Maču Gulbis uzsāka pārliecinoši un jau otrajā geimā lauza pretinieka servi, panākot 2-0. Tomēr latvietis, kā viņam bieži gadās, pēc sekmīgas darbības atslābinājās un trešajā geimā jau pirmās divas breikbumbas ieguva Austrijas tenisists. Tās gan Gulbis atspēlēja, tomēr vēl divas breikbumbas Haiders-Maurers panāca piektajā geimā un samazināja rezultātu līdz 2-3.

Arī pēc šī pavērsiena pārliecinoši turpināja darboties serves uzņēmēji un uzreiz sestajā geimā Gulbis atkal atguva divu punktu pārsvaru - 4-2. Turpinājumā latvietis smagā cīņā uzvarēja savas serves geimu, bet astotajā geimā jau neizmantoja trīs mačbumbas pie pretinieka serves. Arī devītais geims latvietim nebija kā viegla pastaiga, tomēr viņš tika pie panākuma, kas nozīmēja uzvaru setā ar 6-3.

Gulbis ATP rangā pašlaik ieņem 33.vietu, bet turnīrā viņš izlikts ar 30.numuru. Tikmēr Haiders-Maurers jaunākajā pasaules rangā atrodas 88.pozīcijā, bet viņa augstākā pozīcijā bijusi 70., kas sasniegta pirms diviem gadiem.

Abi sportisti savā starpā tikušies vienu reizi, kad pērnā gada Kicbīeles "ATP World Tour 250" sērijas turnīra Austrijā pirmajā kārtā pārāks ar 2-6, 7-5, 6-1 bija latvietis.

Jāizceļ, ka 26 gadus vecais Haiders-Maurers šogad ATP turnīros uzvarējis tikai divos mačos.

Otrajā kārtā šī dueļa uzvarētājam pretim stāsies kāds no kvalifikācijas sacensību veiksminiekiem, bet trešajā kārtā iespējama tikšanās ar pasaules ranga ceturto raketi Davidu Ferreru no Spānijas.

Gulbis ielozēts vienā turnīra zarā ar spāni Rafaelu Nadalu un šveicieti Rodžeru Federeru, kuru starpā iespējama tikšanās jau ceturtdaļfinālā.

Gulbis iepriekš "Grand Slam" sacensībās izlikto spēlētāju vidū bijis trīs reizes, tomēr tajās visās zaudējis jau pirmajā mačā. Iepriekšējo reizi starp izliktajiem viņš bija 2011.gada Austrālijas atklātā čempionāta laikā, kad pirmajā kārtā piekāpās vācietim Benjaminam Bekeram.

Latvijas tenisists ASV atklātā čempionāta pamatturnīrā piedalās jau septīto reizi. Līdz šim labāko rezultātu viņš sasniedza pirmajā reizē 2007.gadā, kad aizkļuva līdz ceturtajai kārtai. Trīs reizes (arī pēdējos divos gados) latvietis no turnīra izstājies otrajā kārtā, bet vēl divas reizes zaudējis pirmajā mačā. Pagājušajā gadā Gulbis sākotnēji pieveica vācieti Tomiju Hāsu, bet pēc tam piekāpās mājiniekam Stīvam Džonsonam.