24.10.2015. 16:21
Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Vīnes «ATP World Tour 500» sērijas turnīra pusfināla pirmajā setā ar rezultātu 3-6 piekāpās amerikāņu tenisistam Stīvam Džonsonam.

Kaut pirmajā geimā Džonsonam pie savas serves radās grūtības, otrajā viņš jau lauza Gulbja servi un drīz vien bija vadībā ar 3-0. Gulbis pirmajā setā pie breikbumbām tā arī netika piedzīvojot zaudējumu.

Gulbis patlaban atrodas ATP ranga 117.pozīcijā, kamēr Džonsons ierindojas 47.vietā.

Gulbis Vīnes turnīra pirmo kārtu pārvarēja pirmdien, kad grūtā cīņā ar 6-3, 2-6, 6-3 pieveica pasaules ranga sestajā simtā esošo mazpazīstamo austrieti Lukasu Mīdleru un pārtrauca sešu zaudējumu sēriju, bet otrajā kārtā trešdien ar 6-4, 4-6, 6-4 pieveica ar trešo numuru izlikto amerikāni Džonu Isneru, kurš ir ATP ranga 13.vietā, tādejādi sasniedzot sacensību ceturtdaļfinālu.

Savukārt ceturtdaļfinālā Latvijas labākais tenisists piektdien ar 7-6 (7:4), 7-6 (7:5) pieveica pieredzējušo horvātu Ivo Karloviču, kurš ir pasaules rekordists netveramajās servēs, bet pasaules rangā šobrīd ieņem 20.vietu.

Pateicoties uzvarai ceturtdaļfinālā, Gulbis pirmoreiz šogad sasniedzis kāda turnīra pusfinālu un pasaules rangā nākamajā nedēļā pakāpsies par vairāk nekā 30 vietām.

Iepriekšējo reizi Gulbis vienā turnīrā divus tenisistus no ranga labāko divdesmitnieka bija uzvarējis pērn Francijas atklātajā čempionātā, kad astotdaļfinālā pārspēja tobrīd ranga ceturtajā vietā esošo šveicieti Rodžeru Federeru, bet ceturtdaļfinālā bija pārāks arī pār ranga sesto raketi Tomāšu Berdihu no Čehijas.

Iepriekš Gulbis šogad ceturtdaļfinālā augustā spēlēja Monreālas «Masters 1000» turnīrā, kā arī maijā notikušajā 250 punktu turnīrā Nicā, bet pusfinālu viņš nebija spējis sasniegt kopš pērnā gada oktobra. Gulbis līdz šim karjerā nav spējis iekļūt 500 punktu sērijas turnīra finālā, bet Džonsons piedzīvojis zaudējumus visos trijos līdz šim aizvadītajos ATP pusfinālos.

Pamatturnīros Gulbis šogad ticis vien pie 11 uzvarām, kas ir tikai par vienu vairāk nekā viņa pirmajā profesionālajā sezonā 2007.gadā. Savukārt, piemēram, pērn, kad latvietis sasniedza pasaules ranga pirmo desmitnieku, viņš izcīnīja 41 panākumu.

Tikmēr Džonsons Nicas turnīra pirmajā kārtā ar 6-3, 4-6, 6-2 pārspēja Ukrainas tenisistu Aleksandru Dolgopolovu, bet otrajā kārtā ar 6-4, 6-7 (7:9), 6-4 uzvarēja poli Ježiju Janoviču, kamēr ceturtdaļfinālā nedaudz negaidīti ar 5-7, 7-6 (7:5), 6-4 pārspēja pasaules 11.raketi un turnīrā ar otro numuru izlikto Kevinu Andersonu no Dienvidāfrikas Republikas.

25 gadus vecais Džonsons pašlaik pasaules rangā atrodas 47.vietā, taču karjeras rekords ir 37.pozīcija, ko viņš sasniedza pērn novembrī. Šosezon amerikānis ticis pie 33 uzvarām, bet arī cietis 26 zaudējumus.

Tiesa, sezonas otrā puse Džonsonam bijusi gana veiksmīga, jo nepilnu trīs mēnešu laikā viņš jau trešo reizi sasniedzis kāda ATP turnīra pusfinālu - pirms tam viņš augustā divreiz cieta zaudējumus Vašingtonas un Vinstonas-Seilemas «ATP World Tour 250» sērijas turnīru pusfinālos.

Gulbis ar Džonsonu savā starpā līdz šim tikušies divas reizes, turklāt latvietis abās reizēs cietis zaudējumus. Vēl 2012.gada ASV atklātā čempionāta otrās kārtas mačā Latvijas tenisists piekāpās pretiniekam ar 7-6 (7:3), 6-7 (5:7), 3-6, 4-6, bet pērn Sinsinati «Masters 1000» otrajā kārtā cieta neveiksmi ar 4-6, 4-6.

Pusfinālā šī pāra uzvarētājs tiksies ar spēcīgo spāni Davidu Ferreru, kurš ir turnīra galvenais favorīts, vai francūzi Gaelu Monfisu.

Iepriekš Gulbis turnīrā Vīnē bija spēlējis divas reizes, abas reizes izcīnot pa vienai uzvarai un apstājoties otrajā kārtā. Iepriekšējo reizi latvietis šajās sacensībās piedalījās pirms trim gadiem, kad vispirms pirmajā kārtā ar 7-6 (8:6), 6-3 pieveica indieti Somdevu Devarmanu, bet nākamajā mačā ar rezultātu 3-6, 4-6 piekāpās tā brīža pasaules devītajai raketei Janko Tipsarevičam no Serbijas.

Iepriekšējais Gulbja turnīrs bija pašās septembra beigās, kad viņš veselības likstu dēļ nepabeidza Ķīnas pilsētā Šeņdžeņā notikušā «ATP World Tour 250» sērijas turnīra pirmās kārtas maču.

Pirms gada Gulbis šajā nedēļā piedalījās Bāzeles «ATP World Tour 500» sērijas turnīrā, taču cieta neveiksmi jau pirmajā kārtā, kad ar 6-7 (2:7), 3-6 zaudēja talantīgajam Horvātijas tenisistam Bornam Čoričam. Līdz ar to latvietim ranga punkti šoreiz nav jāaizstāv.

Tieši ar Bāzeles turnīru Gulbis pērn noslēdza sezonu.