09.08.2013. 22:09
Latvijas  spēcīgākais tenisists Ernests Gulbis piektdien Monreālas Masters turnīra ceturtdaļfināla pirmajā setā ar 6-7(3:7) taibreikā atzina mājinieka Miloša Raoniča pārākumu. Cīņa rit līdz diviem uzvarētiem setiem.

ATP 13.rakete Raoničs Gulbi (38.) līdz šim uzveicis visos trīs savstarpējos mačos.

Cīņu ar servi uzsāka Gulbis, kuram to izdevās pārvērst uzvarā arī visā geimā, bet tad ar to pašu atbildēja Raoničs. Turpinājumā abi tenisisti bija pārāki pie savām servēm, taču piektajā geimā Raoničs izlīdzināja rezultātu 40:40 un bija tuvu, lai lauztu Gulbja servi, taču nesekmīgi. Septītajā geimā Gulbis pie savas serves, rezultātam esot 40:0, pieļāva divas kļūdas, taču latvietim izdevās noslēgt geimu ar uzvaru un panākt setā 4-3. Raoničs šajā mačā izcēlās ar labu servi, ko varēja novērot arī devītajā geimā, no 0:15 pēc savas kļūdas gūstot četrus punktus pēc kārtas un izlīdzinot rezultātu 4-4, tomēr arī latvietim neklājās sliktāk, kad nākamajā geimā viņš panāca 40:0 un pēc pretinieka kļūdas, kurš izsita bumbiņu autā, uzvarēja geimā.

Turpinājumā pie savas serves atkal labāks bija Raonicš, bet pēc tam - Gulbis, nodrošinot vismaz taibreiku. 12.geimā spraigā duelī pirmo reizi izdevās iegūt breikbumbu, kas vienlaikus bija arī setbumba, taču kanādietim izdevās to atspēlēt. Pēc tam Gulbis vēlreiz panāca setbumbu, tomēr atkal Raoničs prata to atspēlēt. Pēcāk Latvijas tenisista sāncensis guva divus punktus pēc kārtas, uzvarot geimā un izlīdzinot rezultātu setā - 6-6. Līdz ar to bija jāspēlē taibreiks.

Tā sākumā pārliecinošu sniegumu demonstrēja Raoničs, panākot 4:0 sev par labu. Gulbim izdevās vienu punktu atgūt, bet pēc tam atkal pārāk izrādījās Raoničs. Pēc šī punkta Gulbis triec savu raketi pret zemi. Turpinājumā abi tenisisti apmainījās ar punktiem, bet taibreikā ar 7:2 uzvarēja Raoničs. Sets ilga nepilnu stundu.

Mačs notiek centrālajā kortā, un cīņu tiešraidē cīņu translē "Viasat Sport Baltic" (VSB) kanāls.

Gulbis ATP pasaules rangā pašlaik ieņem 38.vietu, taču, pateicoties iekļūšanai Monreālas turnīra ceturtdaļfinālā un nopelnītajiem 180 reitinga punktiem (+ 68 680 dolāru prēmija), nākamnedēļ latvietis pacelsies par vairākām vietām augstāk.

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801