17.07.2012. 18:55
Ar uzvaru Šveices pilsētas Gštādes ATP vienspēļu turnīru šodien uzsācis Latvijas tenisists Ernests Gulbis (ATP 72.). Trīs setos ar 7:6(2), 4:6, 6:3 viņš pieveica rangā sešas vietas zemāk esošo itālieti Filipo Volandri, sagādājot viņam trešo neveiksmi savstarpējās cīņās. 2.kārtā Gulbi gaida duelis ar Francijas pārstāvi Benuā Pēru (ATP 47.).

Šveices pilsētas Gštādes ATP turnīrā Ernests Gulbis šogad spēlē pirmo reizi karjerā. ATP ranga 72.vietu ieņemošais latvietis turnīrā iekļuva bez kvalifikācijas cīņām, taču starp izsētajiem sportistiem netika. 1.kārtā pretiniekos viņam ielozēja itālieti Filipo Volandri. 30 gadus vecais sportists šobrīd rangā ieņem 78.vietu, bet viņa augstākais sasniegums bijis 25.pozīcija. Tieši māla segums (uz tāda mači notiek arī Šveicē) ir itālietim sekmīgākais – uz tā izcīnīti abi ATP tituli (2004. un 2006.gadā), kā arī sasniegti vēl septiņi ATP fināli. Pēdējais no tiem šogad Brazīlijā. Abiem sportistiem līdz šim divas savstarpējās cīņas, abos dueļos uzvaras Gulbim. Vispirms 2008. gada „ATP Tour 250” turnīrā Vinē uz ''hard'' seguma Ernests guva panākumu ar 6:2, 6:3, bet 2010. gada Romas „Masters” turnīrā saspringtā duelī uzvarēts ar 6:2, 3:6, 7:6(4). Arī šodienas spēlē Ernests bija favorīts.

Pirmajos cīņas geimos uzvaras guva servētāji, turklāt pat nedodot pretiniekam breika iespējas. Tuvāk šādai iespējai bija itālietis, kuram piektajā geimā 30:0 pie Gulbja serves, tomēr nākamajās izspēlēs Gulbis nospēlēja pārliecinoši. 7.geimā sagaidījām arī pirmās breikbumbas. Gulbja kļūdas komplektā ar itālieša veiksmīgām epizodēm deva Volandri iespēju tikt vadībā. Pirmās divas breikbumbas Gulbis atspēlēja, bet pie trešās pieļāva kļūdu – sitiens no kreisās autā. Itālietis panāca arī 5:3, tomēr vēlāk neprata izservēt setu. Pie 5:4 un 30:30 Volandri divas reizes neiznāca pirmā serve, bet pie otrās Gulbis abos gadījumos uzbruka neatvairāmi – 5:5. Uzvarējuši vēl pa geimam, sportisti seta uzvarētāja noteikšanu atlika uz taibreiku. Tajā Gulbis uzreiz ieguva iniciatīvu, ko noveda līdz triumfam ar 7:2.

Otrā seta startā itālietis atkal tika līdz breika iespējai, taču izspēlē pats pieļāva kļūdu, ļaujot Gulbim panākt neizšķirtu. Uzreiz pēc tam, izmantojot Volandri otrās serves vājumu, Gulbis pats tika pie breikbumbas. Pārāk piepūlēties nevajadzēja, lai to paņemtu – pretiniekam dubultkļūda. Nākamos divus savas serves geimus Ernests uzvarēja pārliecinoši, tomēr pie 4:3 serve tika zaudēta (izšķirošajā punktā pretinieks „nokrāsoja” līniju). Ar to neveiksmes nebeidzās – 10.geimā latvietis nespēja panākt neizšķirtu. Pēc sitiena tīklā rezultāts kļuva 4:6, bet rakete tika triekta pret zemi.

Trešo setu Gulbis sāka ar trīs teicamiem uzbrukuma sitieniem pie pretinieka serves, kas deva trīs breikbumbas, tomēr to izspēlē bumba ikreiz iestrēga tīklā – 1:0 vadību ieguva Volandri. 40:0 pozīcijā pie pretinieka serves Ernests tika arī trešajā geimā. Divas breikbumbas itālietis atspēlēja, bet tad pieļāva dubultkļūdu. Lai uzvarētu setā, atlika pārliecinoši spēlēt pie savas serves. Tas izdevās gan ceturtajā, gan sestajā un astotajā geimā, dodot 5:3 vadību. Nākamajā geimā latvietis tika pie pirmajām mačbumbām (40:15 pie pretinieka serves) un ar otro pielika punktu mačam, kārtējo reizi izmantojot Volandri otrās serves vājumu – 6:3. Gulbim šodien 18 neatvairāmas serves (pretiniekam nevienas), tomēr arī vairāk dubultkļūdu - 7:6.

Uzvarētie punkti 105 96

Pirmās kārtas pārvarēšana latvietim devusi 20 reitinga punktus un 6200 eiro prēmiju. Nākamais mačs jau trešdien, kad jāspēlē pret 23 gadus veco francūzi Benuā Pēru. Viņš tieši pēdējā gada laikā spējis veikt kāpumu rangā, bet šī turnīra 1.kārtā ar 6:0, 6:4 sagrāva sacensību 8.numuru, austrālieti Bernardu Tomiku (ATP 45.). Līdzšinējos mačos Gulbis un Pērs vēl nav tikušies.