10.03.2014. 01:54
Latvijas tenisa līderis Ernests Gulbis (ATP 22.) pārliecinoši pārvarējis Indianvelsas ATP Masters turnīra 2.kārtu. Ar 20.numuru izliktais latvietis mačā pret portugāli Žoau Sousu triumfēja ar rezultātu 6:3, 6:3. Spēlē Ernests nezaudēja nevienu no izspēlēm, kad izdevās pirmā serve.

Indianvelsas ATP Masters turnīrā Ernests Gulbis piedalījies visas reizes kopš 2008.gada, bet šī ir otrā reize, kad latvietis ir turnīra izlikto sportistu skaitā – tas ļauj sacensības sākt no 2.kārtas. Šāda privilēģija ir 32 tenisistiem, bet Gulbim šogad 20.numura gods (ATP rangā Ernests šobrīd ir 22.). Līdz šim veiksmīgākais Indianvelsas turnīrs Ernestam bija pērn, kad no kvalifikācijas viņš aizcīnījās līdz pat 4.kārtai, tajā atzīstot Rafaela Nadala pārākumu.

Šī gada turnīrā Gulbja pirmais pretinieks bija Portugāles labākais tenisists Žoau Sousa. 24 gadus vecais sportists šobrīd rangā ieņem 45.vietu (rekords par pozīciju augstāks), bet Indianvelsas pamatturnīrā viņš startē pirmo reizi (pērn zaudēts kvalifikācijā). 1.kārtā portugālis pārliecinoši apspēlēja Kazahstānu pārstāvošu Aleksandru Ņedovjesovu (6:4, 6:1). Latvijas un Portugāles tenisa līderi līdz šim savstarpējos dueļos nebija tikušies, bet bukmeikeri par pārliecinoši favorītu uzskatīja Gulbi.

Kortā, kurā bija paredzēts aizvadīts Gulbja un Sousas dueli, cīņas šodien norisinājās ļoti ātri – visās trīs spēlēs uzvarētāja noteikšanai pietika ar diviem setiem, tāpēc cīņa sākās pietiekami agri (pirms četriem pēcpusdienā). Sousa uzvarēja izlozē un izvēlējās serves uzņemšanu. Gulbis startā uzvarēja visas četras savas serves izspēlēs, bet portugālis atbildēja ar to pašu.

Izspēlēs Sousa izteikti meklēja iespējas uzbrukt no forehand puses, kamēr Gulbja sitieni bija bīstami no abām pusēm. Tāpēc likumsakarīgi, ka Gulbim pirmajam radās breika iespējas, ko jau ceturtajā geimā viņš arī izmantoja (breiks noformēts ar trešo iespēju, piespiežot pretinieku raidīt bumbiņu tīklā). Iespējas atspēlēties Sousam nebija – Ernesta serve bija fantastiska. 29 minūšu ilgajā pirmajā setā (6:3) latvietis zaudēja tikai vienu izspēli pie savas serves un to pašu ar dubultkļūdu.

Otrā seta ievadā Sousa divas reizes pabija vadībā (jo pirmais sāka servēt), taču piektajā geimā Ernests tika līdz breikbumbai un to uzreiz realizēja ar lieliski uzņemtu pretinieka otro servi. Savu pārsvaru Ernests nostiprināja ar trīs eisu geimu, ar ko pretinieka pretestība arī bija salauzta. Cīņas izskaņā Gulbis tika pie vēl viena breika, tādējādi abos setos uzvarēja ar rezultātu 6:3. Stundu un četru minūšu ilgajā spēlē pretiniekam netika dota iespēja tikt kaut pie vienas breikbumbas.

Šodienas spēlē Latvijas tenisists ieservēja 10 eisus un bija perfekts pie savas pirmās serves – uzvarēti visi 25 punkti, kad pirmā serve izdevās. Tīri uzvarēto izspēļu tikai nedaudz vairāk nekā nepiespiesto kļūdu (23-21), tomēr sāncensim šī bilance krietni negatīva (7-18). Vienīgais rādītājs, kas Sousam šodien izdevās labāk – spēle pie tīkla.