01.06.2016. 19:27
Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis trešdien kritizēja Francijas atklātā čempionāta rīkotājus, kuri šajās dienās saskaras ar pamatīgām problēmām lietus dēļ.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Gulbis trešdien piedzīvoja zaudējumu Francijas atklātā čempionāta ceturtajā kārtā jeb astotdaļfinālā, kur ar 6-4, 2-6, 2-6, 3-6 piekāpās Beļģijas tenisistam Dāvidam Gofēnam.

Tiesa, šī spēle tika iesākta jau otrdien, taču lietus dēļ tā tika pārtraukta pēc 23 minūtēm un tobrīd Gulbis atradās vadībā ar 3-0. Duelis tika pārcelts uz trešdienu, un cīņas turpinājumā latvietim sekmīga izdevās vien pirmā seta izskaņa, bet pēc tam laukumā jau dominēja pretinieks.

Tomēr pēc trešdien piedzīvotā zaudējuma Gulbis nekautrējās kritizēt turnīra rīkotājus, jo viņš uzskata, ka otrdien tenisistiem kortā nevajadzēja doties, jo nepārtraukti lija lietus.

"Nedomāju, ka spēlētājiem jādodas kortā, kamēr līst. Uzskatu, ka, ja sāk līt, kamēr spēlējam tenisu, mums tas jādara tik ilgi, cik vien varam. Taču nākt kortā, kamēr līst - tas nav pareizi," domā Gulbis.

"Minhenes ATP "World Tour 250" turnīrā aprīlī mums bija jāspēlē, kamēr snieg sniegs. Ziniet, mēs neesam ziemas sporta veids," norādīja Gulbis, tādējādi aicinot vairāk domāt par tenisistu interesēm.

Tāpat Gulbis izteicās, ka neesot sapratis Gofēna otrdienas rīcību, kad pretinieks gribējis pārtraukt spēli pēc otrā geima pirms latvieša serves.

"Tas bija dīvains solis no Gofēna puses, kad viņš vēlējās cīņu pārtraukt pēc pirmā seta otrā geima - tieši pirms manas serves. Nedomāju, ka tas bija pārāk korekti. Lai viņš saka "stop" pirms savas serves," izteicās Gulbis.

Francijas atklāto čempionātu latvietis noslēdzis ar 180 ATP pasaules ranga punktiem, kas viņam, visticamāk, ļaus atgriezties ranga pirmajā sešdesmitniekā.

Pašlaik Gulbis ir pasaules ranga 80.vietas īpašnieks.

Tieši ar Francijas atklāto čempionātu saistīts Gulbja karjeras lielākais sasniegums, jo tieši šajā turnīrā viņš 2014.gadā aizkļuva līdz pusfinālam, kurā viņš piekāpās slavenajam serbam Novākam Džokovičam. Šāds sniegums latvietim ļāva iespraukties pasaules ranga pirmajā desmitniekā, taču pēc šī turnīra viņš ir piedzīvojis lejupslīdi un ar tik augstvērtīgiem sasniegumiem vairs nav izcēlies.Beach tenis, volejbola laukums Jaunmārupe, Mazcenu aleja 6a, Mārupes n., LV-2166
Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties